Rynek e-commerce w Polsce jest jeszcze rynkiem stosunkowo młodym i rozwijającym się. Jest zatem zjawiskiem normalnym, że co jakiś czas, jeszcze przed kilkoma miesiącami nowe, sklepy internetowe znikają, a na ich miejsce pojawiają się następne.

Dla e-sklepów przygotowywane są nowe platformy hostingowe

sklepy internetowe prestashopW związku z tak dynamicznymi procesami kształtowania rynku, gracze, którzy chcą się utrzymać, muszą korzystać z różnych technologicznych rozwiązań. To pole do popisu dla firm dostarczających rozwiązań dla e-sklepów, jak na przykład Magento. Jednak w Internecie trzeba się przebić ze swoim sklepe i produktami, wtedy warto skorzystać z agencji internetowej – Pikseo. Większość nowych graczy, dopiero wchodzących na ten rynek, jest świadoma potrzeby nawiązania wyrównanej walki z konkurencją, dlatego sklepy internetowe Magento wyrastają, jak grzyby po deszczu. Zupełnie taka sama sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi o sklepy internetowe Prestashop. Platforma Prestashop i jej konkurentka, swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim licencji open source i temu, że są darmowe. Jak wiadomo, niskie koszty inwestycji są jednym z czynników, który może zadecydować czy potencjalny przedsiębiorca w ogóle zdecyduje się na otwarcie własnego biznesu. Oczywiście na rynku są również gracze świadczący podobne usługi odpłatnie. Jednym z popularniejszych jest choćby firma IAI-Shop, ale ona również ma sporą konkurencję, choćby w postaci Shopera. Najczęściej nie obsługują one tylu sklepów internetowych, co usługodawcy darmowi, ale też są kojarzone raczej ze sklepami z już ugruntowaną pozycją na rynku, którym nie grozi zmycie z pierwszą falą spadku ilości zamówień.

Jak więc widać, sklepy internetowe mają w czym wybierać, a dostępność rozwiązań i nowe technologie dodatkowo napędzają koniunkturę.