W naszym salonie stoi duży biały stół, który jest wykonany z płyty na wysoki połysk. Zazwyczaj nie kładę na nim żadnego bieżnika, obrusu ani podkładek, które miałaby pełnić funkcję ozdobną. Niemniej jednak w związku ze zbliżającymi się imieninami mojego męża postanowiłam bardziej przystroić stół.

Moda na duże serwety na stołach

duża serweta na stółJestem minimalistką, dlatego zawsze ograniczałam ilość przedmiotów na stole. Od jakiegoś czasu jednak zaczęło mi brakować na stole dużej serwety. Duża serweta na stół to nie tylko ochrona przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim ozdoba. Na tak przystrojonym stole kawa smakuje lepiej. Duża serweta może przykrywać cały stół lub jego część, na przykład sam środek. Głównie pełni funkcję ozdobną, dlatego też zdecydowałam się na zakup serwety koronkowej. Kiedyś kobiety wykonywały serwety na szydełku. Dziś takie rękodzieło wraca do łask i staje się coraz bardziej popularne. W związku z tym postanowiłam i ja wesprzeć lokalnych rzemieślników, zakopując serwetę na mój biały stół. Muszę przyznać, że przez tą drobną zmianę w salonie zrobiło się przyjemniej i przytulniej. Dzięki temu milej spędza się tam czas. Tak jak wspomniałam serwety pełnią funkcję ozdobną, dlatego nie są przeznaczone do spożywania na nich posiłków. Niemniej jednak nam się zdarza jeść na serwecie obiad. Zabezpieczam ją wtedy podkładkami, aby nie uległa zabrudzeniu. Duża serweta na stole jest bardzo efektowna i przez to, że zwraca na siebie uwagę, dodaje uroku wnętrzu. 

Kiedyś serwety eksponowano także na innych meblach, typu komody czy nawet odbiornik telewizyjny. Dziś jednak odchodzi się już od tych pomysłów i kładzie się je na stołach lub mniejszych stoliczkach, gdzie jest ich miejsce. Sumując, muszę przyznać, że bardzo się cieszę, iż przekonałam się do tego typu nakryć stołu. 

Kategorie: Handel