Częstym dźwiękiem w każdym sklepie jest dźwięk kasy, który oznacza, że ​​została wykonana kolejna sprzedaż. Kasy te istnieją od około 100 lat, ale niewiele osób wie dokładnie gdzie i przez kogo zostały wynalezione. Wynalezienie kasy było jednym z małych kroków, które pomogły zbudować wiele imperiów przemysłowych na całym świecie. Trudno znaleźć sklep, który nie ma co najmniej jednego rejestru tego sortu, niektóre duże sklepy zaś mogą mieć ich całe dziesiątki.

O historii kas fiskalnych

kasa fiskalna lublinZ pewnością przyda się nam nowoczesna kasa fiskalna Lublin zaś to miasto gdzie znajdziemy potrzebne źródło takich rzeczy. Pierwowzór dzisiejszej kasy sięga jednak wielu lat wstecz. Wynalezienie kasy fiskalnej miało miejsce w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych po wojnie secesyjnej. Mężczyzna o nazwisku James Ritty otworzył salon w Dayton w stanie Ohio. Pewnego dnia zauważył małe urządzenie i pomyślał, że zafascynuje go stworzenie maszyny, która sumuje sumę pieniędzy dla jego firmy. Uzasadnieniem koncepcji rejestru było śledzenie sprzedaży, aby upewnić się, że pracownicy nie oszukują pracodawcy z jakichkolwiek pieniędzy. James Ritty wrócił do domu w Dayton w stanie Ohio i dołączył do swojego brata Johna Ritty, który był wykwalifikowanym mechanikiem. Wypróbowali kilka różnych prototypów i wreszcie przy trzeciej próbie stworzyli maszynę, którą chcieli, gdzie można było nacisnąć przycisk i oznaczało to pewną ilość pieniędzy nabitą na rejestr.

W 1879 r. Opatentowali maszynę jako „Ritty’s Incorruptible Cashierâ€Â. Następnie Ritty postanowili otworzyć fabrykę, aby rozpocząć produkcję swoich nowych „kasjerówâ€Â. Niedługo potem James Ritty nie mógł sobie poradzić z prowadzeniem dwóch firm jednocześnie, więc sprzedał fabrykę grupie inwestorów. Inwestorzy ci stają się posiadaczami akcji, a w 1889 r. posiadacz większościowego kapitału, John Patterson, zmienił nazwę firmy na National Cash Register Company i nazwa ta pozostała od tamtej pory.

this website

 

Kategorie: Biznes