Na rynku znajdziemy kilku wiodących producentów sprzętu fiskalnego, który stosowany jest w przeróżnych rodzajach działalności. Dobra kasa przed wszystkim powinna być funkcjonalna i łatwa w obsłudze, gdyż będzie powszechnie wykorzystywana.

Charakterystyka kasy Novitus Nano

novitus nano onlineWybór najlepszej kasy nie jest tak prosty jakby się mogło wydawać, gdyż każdy model ma nieco inne funkcje i parametry, które bezpośrednio wpływają na jakość użytkowania. Na pewno jedną z lepszych kas jest model Novitus Nano online, który pozwala na automatyczne wysyłanie poszczególnych danych w postaci raportów do Centralnego Repozytorium Kas. Jest ono prowadzone przez  Urząd Skarbowy w celu kontroli i zbierania niezbędnych informacji od firm. Obecnie tego typu kasę muszą posiadać jedynie niektórzy przedsiębiorcy prowadzący działalność w określonych branżach, ale z każdym rokiem sukcesywnie ich lista się poszerza.  Kasa Novitus Nano jest nowoczesnym i wydajnym urządzeniem z prost intuicyjną obsługą, dlatego też sprawdzi się w wielu działalnościach. Dzięki niewielkim rozmiarom, sprawdzi się  w małych i średnich firmach, w salonach kosmetycznych, kancelariach adwokackich czy gabinetach lekarskich. Jest ona kompatybilna z wieloma akcesoriami takimi jak czytnik kart magnetycznych, terminal płatniczy, wagi czy szuflada kasowa. Tego typu kasa może służyć do sprzedaży stacjonarnej oraz mobilnej , gdyż posiada specjalne akumulator, które można naładować i pozostawić kasę w czuwaniu nawet na kilkadziesiąt godzin.

Przedsiębiorcy, którzy zobowiązani do nabycia kasy fiskalnej w wersji online po raz pierwszy, mogą liczyć na odliczenie w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to dla wielu przedsiębiorców spora pomoc, gdyż zakup kasy wiąże się często ze sporym wydatkiem.

Kategorie: Finanse