Zdrowie psychiczne ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jego zaburzenia mogą nawet odbijać się na naszym zdrowiu somatycznym, dlatego nie możemy lekceważyć nawet najmniejszych objawów czy zaburzeń. Tym bardziej, że bez fachowej pomocy sami sobie nie poradzimy a psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta to taka sama specjalność medyczna jak każda inna.

Terapia osoby zmagającej się ze stresem pourazowym

zespół stresu pourazowego warszawaLudzka psychika to bardzo delikatny i skomplikowany twór. Niestety również ulega różnego rodzaju dolegliwościom które powinny być odpowiednio diagnozowane i skutecznie leczone. Odbywa się to najczęściej w Poradniach Zdrowia Psychicznego, gdzie pracuje cały zespół specjalistów. Jeszcze do niedawna poradnie te nie cieszyły się popularnością a osoby z nich korzystające były wręcz stygmatyzowane. W ostatnim czasie wszystko uległo gruntownej zmianie. Schorzenia natury psychologicznej są traktowane tak samo jak inne choroby i leczone przez odpowiednich specjalistów. Takim coraz częściej spotykanym zaburzeniem jest zespół stresu pourazowego. Jest to reakcja organizmu na zaistniałą sytuację. Czasami jest ona tak silna, że pacjent nie może sobie poradzić z nękającymi go objawami.Jeśli ktoś cierpi na zespół stresu pourazowego Warszawa jest miastem w którym znajdzie odpowiednich specjalistów i uzyska fachowa pomoc. Po zdiagnozowaniu pacjent zostanie zakwalifikowany do niezbędnego leczenia farmakologicznego oraz skutecznej terapii.

Poradnia oferuje fachowa pomoc w postaci lekarza psychiatry, psychologa, terapeuty oraz pielęgniarki. Osoby te pomogą pacjentowi w ustaleniu źródła problemu, zrozumieniu go i wykluczeniu stresorów wywołujących niepożądane reakcje. Terapia trwa w zależności od potrzeby, o jej długości i przebiegu decydują specjaliści. Może być indywidualna lub grupowa.