Wszyscy wiemy, jak ważne jest prawidłowe odżywianie się. Nie tylko daje nam energię do codziennego funkcjonowania, ale też może uchronić nas od wielu chorób. Niestety nadal trzeba przypominać wielu osobom o regularnych badaniach krwi, z których można wyczytać wiele ważnych czynników, między innymi niedobory, które powstają ze źle zbilansowanej diety. W takiej sytuacji pomoże dietetyk.

Komu pomoże dietetyk?

doświadczony dietetyk krakówDietetyk nie zajmuje się tylko rozpisywaniem diet. Jego praca z pacjentem jest o wiele bardzie złożona, ponieważ często musi diagnozować psychiczne zaburzenia odżywiania oraz pełnić rolę „psychologa”. Na podstawie wyników badań diagnozuje niedobory oraz pierwsze oznaki chorób, na przykład nieprawidłowej pracy tarczycy, żołądka czy jelit. Doświadczony dietetyk Kraków ma ich wiele, tak samo jak stolica. Szukając doświadczonego, dobrego dietetyka, warto poczytać internetowe opinie na portalach, wyszukujących specjalistów w naszym mieście. Nic nie jest bardziej wiarygodne, niż opinie byłych pacjentów. Dzięki dodatkowym opiniom łatwiej będzie nam podjąć decyzję, czy zdecydować się na danego dietetyka. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie lekarza. Pomocne mogą być dodatkowe kursy i specjalizacje w dziedzinie dietetyki oraz sama długość pracy w tym zawodzie. Dobry dietetyk będzie zlecał badania, przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem przez jakimkolwiek rozpisywaniem diet i zmierzy oraz zważy pacjenta specjalną wagą, która pokazuje skład ciała. Zważenie pacjenta jest o tyle ważnym elementem, że dzięki niemu można łatwo śledzić postęp w prowadzeniu współpracy z dietetykiem.

Doświadczony dietetyk może pracować z pacjentami z poważnymi schorzeniami, którzy wymagają częstych konsultacji i monitorowania. Właśnie im szczególnie przyda się analiza składu ciała, która pokazuje ilość tkanki tłuszczowe, mięśniowej oraz wody w organizmie w procentach.