Od kilku lat szukałem pomysłu na biznes lub pracy, która pozwoliłaby mi nie tylko się utrzymać, ale również robić coś przydatnego, a przy tym nie wymagałaby posiadania specjalistycznych umiejętności. W końcu znalazłem swój pomysł na biznes.

Wszystko może mieć przyszłość w biznesie, nawet wywóz gruzu

gruzPomysł na wynajmowanie firmom budowlanym kontenerów i wywożenie gruzu i odpadów pojawił się, kiedy mój znajomy z Wrocławia narzekał, że w firmie, w której pracuje, jest za mało kontenerów, dlatego na placu budowy, na którym pracuje, trudno o miejsce do odpoczynku na przerwie. A do toalet były zawsze kolejki. Wtedy uznałem, że czemu nie, mogę spróbować. Jestem z Wrocławia, a tu zawsze dużo się buduje, więc wynajem kontenerów budowlanych był ciekawym pomysłem na własny biznes. Wziąłem spory kredyt na zakup kontenerów o różnym wyposażenie, sprzętu do transportu i na szkolenia dla pracowników, po czym otworzyłem swój biznes. Mój wynajem kontenerów był sporym sukcesem. Oferowałem kontenery Wrocław na gruz, biurowe, z toaletami i inne. Czasem zdarzało się, że miałem kolejki i musiałem odmawiać… Wraz z rozwojem firmy mogłem kupić więcej kontenerów, żeby takie problemy się więcej nie powtarzały i teraz są na szczęście rzadkością. Po jakimś czasie uznałem, że pora się rozwinąć również w inną stronę i zacząłem oferować także wywóz gruzu z miejsc rozbiórki i wyburzania budynków, co też było sukcesem. W końcu moja firma oferowała także wywóz odpadów budowlanych ogółem. Dzięki sprawnej pracy, dużej ilości kontenerów i pojazdów, oraz bardzo zgranej i współpracującej ze sobą ekipie pracowników moja firma szybko zdobyła grono stałych klientów wśród różnych firm budowlanych, zwracali się do mnie także drobni inwestorzy, którzy potrzebowali usunięcia tylko niewielkich ilości gruzu i odpadów.
Mój biznes wciąż się rozwija, a ja jestem z niego bardzo zadowolony. Ponieważ we Wrocławiu nie brakuje nowych inwestycji, jestem całkowicie spokojny o przyszłość mojej firmy w tej branży.

Sprawdź na http://eko-city.com.pl

Kategorie: Usługi