Jeśli jesteśmy zaproszeni do naszych przyjaciół lub kogoś z rodziny na wesele to bardzo często zastanawiamy się co kupić na prezent. Zazwyczaj przyszła para młoda w zaproszeniu dodaje krótką notatkę na temat prezentów. Nic w tym dziwnego przecież nikt nie chciałby dostać pięciu sztuk żelazka lub tym podobnych rzeczy na prezent ślubny.

Wino zamiast kwiatków weselnych?

co na ślub zamiast kwiatówCzęsto zastanawiamy się co na ślub zamiast kwiatów. Czasami para młoda podaje w zaproszeniu swoje preferencje co do prezentu. Mowa tutaj nie tylko o prezentach typu koperta. Czasami można spotkać się z informacją, że zamiast kwiatów para młoda chce np. dobrą książkę lub dobre wino. Zdarza się także, że chcą np. kupon totolotka. Wszystko zależy od preferencji pomysłu pary młodej. Na pewno niektóre pary młode chcą bardziej szczytny czy też charytatywny cel. Wtedy na zaproszeniu widnieje informacja, że zamiast kwiatów mile widziane będą nowe pluszaki dla dzieci, które można zanieść do domu dziecka lub domu samotnej matki. Wszystkie tego typu informacje są zazwyczaj dobrze odbierane przez gości weselnych. Oczywiście starsze ciocię czy też babcię wolą tradycyjne kwiaty i także nic złego się nie dzieje jeśli na naszym weselu pojawi się kilka bukietów pięknych frezji lub róź.

Wszystkie prezenty są zawsze mile widziane. Jeśli jednak na prezent ślubny para młoda ma specjalne życzenia to powinniśmy uszanować taką wolę. Wtedy zazwyczaj pięknym wierszykiem para młoda wpisuje w zaproszenie to co chciałaby dostać jako prezent ślubny. Może to być dobra książka lub smaczne wino lub jakakolwiek inna zachcianka pary młodej. Pomysłów jest bardzo dużo, wszystko zależy od upodobań przyszłych małżonków. Jeśli jednak samodzielnie chcemy coś przygotować to z kolei wtedy wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Kategorie: Usługi