Jeśli w czasie ferii lub wakacji nie lubicie tłumów, męczą was sklepy z pamiątkami i uliczni sprzedawcy lodów, ten kierunek wypoczynku może być dla was. Jeśli wolicie naturę, a przy okazji pasjonujecie się historią, tym bardziej warto tu zajrzeć. Graniczy z Bieszczadami, a wiemy i słyszymy o nim zdecydowanie mniej. Dziś zapraszam na piękne tereny Beskidu Niskiego.

W Beskidzie Niskim nie będzie czasu na nudę

noclegi Beskid niskiNiby górskie pasmo, ale wysokich szczytów nie uświadczysz. Oczywiście, nie jest płasko, ale amatorzy wędrówek, nawet ci ze słabą kondycją, spokojnie dadzą sobie radę na licznych pieszych szlakach, jakie oferuje nam ta część Polski. Przy okazji zobaczycie konie huculskie, w oczy może rzuci się stado owieczek. A wszystkiego możecie doświadczyć bez ulicznego gwaru. Zamiast tego spokój, szum drzew, śpiew ptaków. Rozkosz dla ciała i dla ducha. Beskid Niski to również znakomite miejsce dla zainteresowanych historią. Liczne cerkwie, stare wioski, cmentarze, które są pamiątką bitwy pod Gorlicami z 1915 roku, miejsca związane z dziejami i dramatami Łemków. Perełki architektury, pomniki przyrody i historii. Jest co oglądać, w niespiesznym tempie oczywiście. Jeśli chodzi o noclegi Beskid niski ma sporo do zaoferowania. Dla tradycyjnych wędrowców ciekawą opcją będzie namiot. Poza tym gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty czy schroniska. Łatwo z nich wyskoczyć na szlak pieszy lub rowerowy. A tras jest naprawdę sporo – tematyczne i nie tylko, historyczne czy szlak papieski, bo Karol Wojtyła bywał w na tych terenach.

Warto odkrywać mało znane. Dlatego dla tych, którzy unikają tłumów, gwaru i kolejek, idealną propozycją będzie Beskid Niski. Zapomniane miejsca, piękne widoki, towarzystwo zwierząt i przyrody. Z infrastrukturą, która pozwoli wam na komfort zwiedzania. Warto odpocząć w takim miejscu.

Kategorie: Wakacje