Od kilkunastu lat moim głównym hobby jest granie w gry komputerowe. Zwłaszcza takie w których można wygrać realne pieniądze, są organizowane turnieje oraz wirtualne ligi. Długo szukałem gry w którą będę naprawdę dobry i będę wstanie coś wygrać i zarobić. Po kilku wygranych turniejach kolega, z którym często gram stwierdził, że powinienem zacząć streamować.

Poszukiwania dobrego komputera do streamowania gry

jaki komputer do streamowania gierNa początku byłem do tego pomysłu dość sceptycznie nastawiony. Mój styl grania wymaga ode mnie stałego skupienia, a ludzie według mnie oglądają streamy aby pogadać z prowadzącym na różne tematy. Jednak po kolejnych namowach postanowiłem spróbować, internet miałem wystarczająco szybki więc nie powinno być problemu. Problemem okazał się mój obecny komputer, o ile do samego grania w zupełności mi wystarczał tak jednoczesne nadawanie na żywo było ponad jego siły. Musiałem kupić nowy komputer, który poradzi sobie z jednoczesnym graniem i streamowaniem. W wyszukiwarce wpisałem – jaki komputer do streamowania gier. Wyskoczyło mi kilka pozycji z linkami do forów i filmów, gdzie poruszany jest dany temat. Dowiedziałem się, że w zależności od ustawień programu streamowanie może wykorzystywać kartę graficzną lub procesor. Doszedłem do wniosku że lepiej kupić komputer z mocnym procesorem i nieco słabszą kartą graficzną, ponieważ, kartę graficzną będzie mi łatwiej wymienić w przyszłości.

Znalazłem interesujący mnie zestaw komputerowy. Dostawa przyszła bardzo szybko. Od razu zabrałem się za montowanie nowego komputera w miejsce starego. Po wszystkim włączyłem grę oraz program do streamowania, ustawiłem w nim aby używał do tego procesora. Wszystko działało bardzo płynnie, byłem bardzo zadowolony z mojego zakupu. Ciekawe czy widzom również się spodoba.

Kategorie: Informatyka