Dobre przedszkole to pojęcie względne i nie ma jego jednoznacznej definicji. Dla każdego na pewno coś innego będzie miało znaczenie. Są jednak takie wyznaczniki przedszkola, na które uwagę zwróci chyba każdy rodzic dbający o rozwój swojego dziecka.

Oferta przedszkola językowego jest o wiele bardziej bogata niż zwykłego

przedszkole językowePrzede wszystkim jest to wysoki poziom nauczania. Dzieci w przedszkolu powinny pojąć podstawy przedmiotów, dzięki czemu będą odpowiednio przygotowane do kontynuowania nauki w szkole podstawowej. Dlatego też plan zajęć powinien być tak ułożony, żeby dzieci się uczyły, ale miały w międzyczasie przerwy na leżakowanie, jedzenie, czy zabawę. Ta ostatnia też jest bardzo ważna. Przedszkole anglojęzyczne bywa wymagające i dzieci będą zmęczone całodzienną nauką. Powinny mieć też czas na wyjście na plac zabaw, spacer czy czas dla siebie na budowanie zamków z klocków czy bawieni się lalkami. Do tego dobre przedszkole językowe powinno też oferować dobre posiłki dla maluchów. Dla dzieciaków powinno to być pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Każdy z nich powinien zawierać jak najwięcej warzyw i owoców, jak również innych pełnowartościowych składników, takich jak jajka, mięso czy nasiona. Słodycze są dopuszczalne w ograniczonej ilości, podobnie jak tłuste potrawy, za którymi dzieciaki i tak nie przepadają. Przedszkole integracyjne ponadto powinno oferować specjalne zajęcia i ćwiczenia dla dzieci o specjalnych potrzebach. Sprawdzą się zajęcia z logopedą, rehabilitantem czy fizjoterapeutą.

Wtedy rodzice będą wiedzieli, że ich dzieci maja dobrą opiekę. Zatem dobre przedszkole to połączenie nauki i zabawy, dobrej opieki i dobrego jedzenia.

Kategorie: Edukacja