Obecny rynek pracy jest w bardzo dużej mierze kształtowany przez sytuację makroekonomiczną. Bardzo duży popyt na mieszkania sprawia, że doskonale rozwija się branża deweloperska, a wraz z branżą deweloperską rozwija się budownictwo mieszkaniowe i biurowe, a co za tym idzie, wzrasta jednocześnie popyt na pracę dla specjalistów z tej dziedziny.

Operator potrzebny od zaraz

operator żurawia kursBardzo ciekawą pracą w branży budowlanej jest praca jako operator żurawia wieżowego. Co prawda nie jest to praca dająca największe możliwości zarobkowe spośród wszystkich możliwych zawodów, jakie możemy spotkać na polskich budowach, ale jest nieźle wynagradzana i niezbędna na wielu budowach. Praca operatora żurawia to również liczne dodatki związane chociażby z pracą nocną, czy też z pracą w weekendy. Kurs operatora żurawia to również perspektywy bardzo dobrych wynagrodzeń za granicą. Największą zaletą jest fakt akceptacji za granicą zawodu operator żurawia Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera wszelkie elementy związane z wiedzą o budowie żurawia, pracy w środowisku budowlanym, przepisach BHP niezbędnych do rozpoczęcia pracy na wysokości. Po kompleksowym poznaniu zagadnień związanych z teoretycznym aspektem pracy na żurawiu pozostaje nam jeszcze praktyczny wymiar poznania pracy maszyny. Po ukończeniu całości szkolenia możemy przystąpić do końcowego egzaminu, który ma charakter państwowy, a który kontroluje Urząd Dozoru Technicznego.

Motywacje osób, które udają się na kurs na operatora żurawia są różne. Bardzo często jest to chęć ukierunkowania swojej kariery w firmie budowlanej, skupienia się na określonej pracy. Zdarza się również, że do firm budowlanych przychodzą również osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z pracą na budowie i zdecydowały się na przebranżowienie.

Kategorie: Usługi