Wznoszenie obiektu budowlanego to skomplikowany i przede wszystkim długotrwały proces, który wymaga zaangażowania dużych środków. Całość procesu budowlanego nie może obyć się bez odpowiedniego zaplecza sprzętowego i mediów takich jak woda i prąd.

Montaż rozdzielnic budowlanych o napięciu 400v

rozdzielnica budowlana 400vJakkolwiek wodę można na budowę dowozić beczkami, tak prąd lepiej jest mieć zawsze pod ręką. Na czas budowy zwykle zakład energetyczny montuje tak zwane przyłącze budowlane, czyli tymczasową instalację elektryczną, która będzie w przyszłości zastąpiona instalacją docelową. Takie przyłącze pod względem technicznym składa się z okablowania, które z reguły zostaje z nami już także na okres eksploatacji budowli, a także rozdzielni, do której można przyłączyć wszystkie urządzenia. Ważną rzeczą jeśli chodzi o budowę jest dostarczenie napięcia nominalnego o dużej mocy do zasilania większości urządzeń, takich jak betoniarki, czy też agregaty tynkarskie. Z tego powodu istotne jest aby w tym układzie występowała rozdzielnica budowlana 400v, gdyż jest to wystarczające napięcie do większości zastosowań. Typowa rozdzielnica ma w sobie oprócz samych kabli także licznik i zabezpieczenia chroniące przed przepięciami i porażeniami. Ważne jest także zaopatrzenie rozdzielnicy budowlanej w odpowiednie przyłącza prądowe. Mowa tutaj nie tylko o zwykłych gniazdkach, ale także o gniazdach siłowych, gdyż to właśnie do nich są przyłączane większe urządzenia.

W wyborze odpowiedniej rozdzielnicy pomoże nam sam zakład energetyczny, który będzie takie tymczasowe przyłącze zakładał. Ważne jest to, aby przed jego założeniem przeprowadzić rozmowę z takim zakładem i wyjaśnić mu, co potrzebujemy i w jakich ilościach. Na pewno firma uwzględni nasze uwagi i wykona przyłącze według wskazówek.

Kategorie: Budownictwo