Dzięki wibracjom i drganiom materiały są przenoszone w odpowiednie miejsca na linii produkcyjnej, co znacznie ułatwia pracę w przedsiębiorstwie produkcyjnym, czyniąc ją wydajniejszą i efektywniejszą. Praktyczne podajniki wibracyjne mogą przybierać różne kształty, w zależności od materiału który mają transportować.

Zastosowanie podajników wibracyjnych

wibracyjny podajnikW przedsiębiorstwach produkcyjnych niezwykle popularne są maszyny, które usprawniają pracę i tworzą produkcję efektywniejszą. Często stosowany jest wibracyjny podajnik który za pomocą wibracji tworzonych dzięki elektromagnesowi, wykorzystuje bezwład materiałów i transportuje je w określone miejsca linii produkcyjnej. Podajniki mogą przybierać kształt rynien, lub też rur – wtedy proces podawania i transportowania odbywa się bezpyłowo. Należy pamiętać, aby materiały były suche oraz pozbawione zanieczyszczeń. W przypadku dostania się odpadów produkcyjnej lub kiedy produkt były mokry i lepki, mogłoby dojść do zatkania się urządzenia, a to mogłoby doprowadzić do usterki. Jak wiadomo, różne usterki na liniach produkcyjnych mogą prowadzić do poważniejszych awarii, a te do kosztownych postojów. Należy na bieżąco kontrolować stan materiału, który jest transportowany w urządzeniu i usuwać wszelkie nieprawidłowości. Aby maszyna działała sprawnie produkt musi być suchy i posiadać określoną wielkość, do której dostosowane jest urządzenie.

Aby podajniki wibracyjne pracowały bezawaryjnie, należy pamiętać o ich regularnej kontroli i pracach konserwacyjnych. Należy na bieżąco sprawdzać ich stan i na bieżąco usuwać wszelkie drobne usterki, aby nie doszło do poważniejszych awarii maszyny i postoju w firmie. Warto wykonywać nie bieżąco badania nieniszczące maszyn, aby mieć pod kontrolą ich stan.