Rozwój dziecka przebiega bardzo dynamicznie, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Maluchy swoje pierwsze kroki stawiają już w wieku około dwunastu miesięcy i jest to przełomowy moment w życiu każdego dziecka. Od tej chwili dziecko będzie samodzielnie poznawać świat.

Do czego służą odpychacze dla dzieci?

odpychacz dla dzieciKażdy rodzic stara się najlepiej jak może pomóc swojemu dziecku i wspierać go w rozwoju. Można to robić na wiele sposobów i w różnych momentach rozwojowych. Na pewno w okresie, kiedy dziecko uczy się chodzić, warto wspomóc mu szybkie wzmacnianie mięśni nóg. Dzięki temu maluch szybciej będzie się stabilnie przemieszczać. Przeważnie rodzice decydują się na zakup rowerka biegowego, który dostępny jest już od dwunastego miesiąca życia. Jednak może to być również odpychacz dla dzieci, który działa na podobnej zasadzie. Jest on wyposażony w w siodełko i kierownicę i stabilne trzy lub nawet cztery koła. Dziecko siada na nim okrakiem i na przemian odpycha się nóżkami, dzięki czemu cały czas wzmacnia mięśnie nóg. W sprzedaży znajdziemy klasyczne odpychacze, które wyglądem przypominają rowerki, ale są też w kształcie samochodów czy motocykli, które mogą mieć także sporo dodatkowych funkcji. Na przykład w odpychaczu mogę się znajdować interaktywne, świecące czy grające elementy, które będą zachęcać malucha do badania nowych obiektów. Oczywiście najlepsze są proste i klasyczne, gdyż dziecko skupia się na nauce jeżdżenia przez odpychanie się nóżkami. Mogą one być w całości wykonane z drewna lub plastiku.

Odpychacz nie jest obowiązkowym element, który musi się znaleźć w pokoju każdego dziecka, ale na pewno jest bardzo przydatny. Dzięki niemu dziecko może w bezpieczny sposób się samodzielnie przemieszczać po mieszkaniu, ogrodzie czy na spacerze.

Kategorie: Dla dziecka