W zależności od branży, jakiej przedstawicielem jest klient, pojawiają się różne potrzeby w zakresie materiałów drukowanych. Mogą to być zarówno zlecenia druku na papierze, jak i na folii. Branża piekarnicza to jedna z bardziej wymagających branż.

Maszyny cyfrowe nadają się dla wielu branż

etykietaWalory estetyczne związane z żywnością, jak również odpowiednia identyfikacja produktu to istotne aspekty produkcji materiałów poligraficznych. W obszarze zamówień branży kosmetycznej znajdują się etykiety cyfrowe, które muszą być drukowane na folii transparentnej.
Tylko nowoczesna linia produkcyjna jest w stanie sprostać takim oczekiwaniom. Dobrym sposobem jest zastosowana semi rotacja, w zależności od rodzaju wybranego przez klienta opakowania. Mogą być to także zamówienia na rożnych rodzajach papieru, np. matowych czy metalizowanych. Nie ma limitów w zakresie druku różnych kolorów. W branży spożywczej przeważają zamówienia na przykład na etykiety na butelki szklane. Wysoką jakość i druk bez wykrojnika z dodatkowym kosztem daje profesjonalna maszyna cyfrowa, z zachowaniem dobrych parametrów druku. Są możliwe także uszlachetnienia lakierem błyszczącym czy matowym.
Materiały poligraficzne w zależności od branży, muszą być czytelne i atrakcyjne wizualnie. Taką gwarancję daje odpowiednia sztancownica, oraz najbardziej praktyczny rodzaj surowca.

Ten ostatni element zawsze jest uzgadniany z przedstawicielem danej branży. Dystrybucja produktów z branży mięsnej jest obarczona wymogami – przechowywania i magazynowania w specyficznych warunkach.

Kategorie: Technologia