Użytkownicy instalacji ogrzewających, który zdecydowali się na ekogroszek zostali zapewne przekonani do takiego rozwiązania ze względu na umiarkowaną cenę opału oraz stosunkowo niewielkie koszty stworzenia i utrzymania całej instalacji. Poza tymi względami wiele osób przekonuje się o tym, że ekogroszek workowany stanowi jest niezwykle łatwy w przechowywaniu.

Ekogroszek Śląsk jest ważny.

ekogroszekMagazynowanie paliw energetycznych to istotny problem, ze względu na to, że z biegiem czasu i pod wpływem działania czynników środowiskowych, mogą one tracić swoje początkowe parametry energetyczne. Erozja opału to zjawisko, które bardzo negatywnie wpływa na efektywność ogrzewania. Oczywiście nie zawsze trzeba magazynować duże ilości ekogroszku, gdyż można go spalać i kupować na bieżąco. Wielu użytkowników z terenu śląska może sobie pozwolić na tego typu podejście, gdyż liczba składów opałowych oferujących ten rodzaj paliwa jest bardzo duża. Niestety nie wszędzie sytuacja prezentuje się w podobny sposób i nabywcy muszą pamiętać o tym, żeby zgromadzić odpowiedni zapas eko groszek. Właśnie z tego powodu workowana wersja cieszy się tak dużą popularnością, gdyż posiada własne opakowanie zabezpieczające, które sprawia, że warunki przechowywania nie muszą być idealne. W przypadku paliw gromadzonych luzem trzeba zwrócić uwagę chociażby na wilgotność powietrza, które ma decydujący wpływ na to w jakim tempie właściwości ekogroszku będą się pogarszać. Wydaje się jednak, że bardziej efektywnym podejściem jest zakup paliw opakowanych i odpowiednio zabezpieczonych. Szczególnie do celów detalicznych, takich jak ogrzanie jednego domu.

Zakłady przemysłowe, które spalają paliwa na bieżąco i maja odpowiednią infrastrukturę do ich przechowywania zazwyczaj sięgają po opał niezabezpieczony, którego cena w hurcie jest zauważalnie niższa. Ekogroszek Śląsk jest 

Kategorie: Budownictwo