W całym kraju działa nawet kilka tysięcy państwowych przedszkoli, które kierują swoją ofertę do wszystkich dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Poza nimi znaleźć można jeszcze prywatne placówki, których jest niewiele mniej niż samorządowych.

W którym przedszkolu jest najlepiej?

dobre prywatne przedszkola w warszawieKażdego roku między lutym a marcem, wielu rodziców ma dylemat, do jakiego przedszkola zapisać malucha. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ oferta placówek jest zróżnicowana pod względem ilości zajęć dodatkowych, wyposażeniem sal czy też wielkością obiektu. Rodzice często wybierają dobre prywatne przedszkola w Warszawie, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania lub też zatrudnienia, aby móc bezproblemowo dziecko zaprowadzić i przyprowadzić z przedszkola. Prywatne placówki mogą mieć nieco lepsze warunki, ale trzeba się liczyć z wyższymi opłatami za pobyt dziecka. Ustalona jest stała kwota czesnego, które trzeba każdego miesiąca opłacać bez względu czy dziecko chodzi do przedszkola czy też nie. Ponadto dodatkowo płatne są zajęcia profilowane oraz wyżywienie. W sumie do zapłaty przeciętnie wychodzi około pięćset – tysiąc złotych, w zależności od placówki. W czasie pobytu w przedszkolu maluchy mają zapewnioną profesjonalną opiekę, zajęcia manualne i ruchowe, spędzanie czasu na świeżym powietrzu czy też biorą udział w zorganizowanych wycieczkach po Warszawie. Rodzice mogą przyprowadzać dzieci już od godziny szóstej trzydzieści i muszą je odebrać najpóźniej do godziny siedemnastej. W tym czasie mają zapewnione kompletne wyżywienie.

Pobyt dziecka w przedszkolu jest dla niego doskonałą okazją do nawiązania pierwszych, trwałych relacji z rówieśnikami, nauczenia się typowych zachowań społecznych czy też nabycie nowych umiejętności manualnych i ruchowych. Ten czas jest dla maluchów bezcenny.