Co zrobić, aby ułatwić funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Osobie, która ma ograniczone możliwości mobilne. Która nie może się poruszać tak jak inni.

Jak przenosić osoby niepełnosprawne?

SchodołazProblemem może być pokonywanie różnych barier terenowych, takich jak np. schody. I dlatego stworzone zostały urządzenia znane jako schodołazy. Zasadniczo mają one na celu pomóc osobie niepełnosprawnej w przemieszczaniu się po schodach. Ale nie tylko. Dzięki nim taka osoba pokona dowolną przeszkodę terenową. Schodołaz, lub inaczej transporter schodowy, to urządzenie, które pozwala na pokonywanie schodów. Ale tak naprawdę nie tylko. Urządzenie to generalnie ułatwia przenoszenie osoby niepełnosprawnej z miejsca na miejsce. Urządzenia te zyskują z roku na rok coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić. Zasada użytkowania jest prosta. Umieszcza się na nim wózek inwalidzki wraz z osobą niepełnosprawną i przenosi. Tak, jakby przenosiło się jakoś ciężar z pomocą odpowiedniego wózka. Aby zapewnić jeszcze większy komfort, jeszcze łatwiejsze transportowanie osoby niepełnosprawnej stworzono schodołazy gąsienicowe. Te nowoczesne konstrukcje posiadają napęd gąsienicowy. Napęd ten umożliwia niejako wjeżdżanie po krawędzi schodów. Jakby nie patrzeć jest to rozwiązanie proste w użytkowaniu. Ale na tym nie koniec udogodnień. Kolejnym rozwiązaniem mającym na celu ułatwienie funkcjonowania osobie niepełnosprawnej jest krzesełko schodowe.

Ciekawą funkcją krzesełek jest możliwość zdalnego sterowania ich pilotem. Albo przełącznikami znajdującymi się w podłokietniku.