Terminale płatnicze oraz możliwość płatności bezgotówkowej bardzo szybko zadomowiły się w Polsce na dobre. Właściwie w ciągu kilku lat staliśmy się wręcz uzależnieni od tej metody obracania naszymi pieniędzmi.

Terminale pos są lubiane

terminal posCo spowodowało, że płatności kartą stały się tak popularne i mimo wrodzonej polskiej ostrożności i braku zaufania do wszystkiego co nowe tak szybko pokochaliśmy płatności za pomocą terminale POS? Zalet operacji bezgotówkowych jest całe mnóstwo a jakąkolwiek wadę naprawdę trudno znaleźć. Główną ich zaletą jest to, że nie musimy mieć przy sobie gotówki dzięki czemu czujemy się o wiele bezpieczniej. Nawet policyjne statystyki pokazują, iż regularnie spada liczba kradzieży torebek czy portfeli, do których jeszcze dziesięć lat temu dochodziło codziennie: ,,Złodzieje wiedzą, iż mało kto posiada już gotówkę przy sobie a złamanie kodu do karty PIN nie jest wcale łatwe. Kiedyś praktycznie każdego dnia przyjmowaliśmy zgłoszenia o kradzieżach teraz jest pod tym względem o wiele lepiej.”. Dodatkowym plusem płatności bezgotówkowych jest także to, iż karta zajmuje o wiele mniej miejsca w portfelu niż gotówka. Zgubienie karty płatniczej również nie oznacza od razu straty gotówki – jeżeli szybko zgłosimy do banku fakt straty katy bank ją zablokuje i nawet gdyby ktoś ja znalazł i jakimś cudem miał do niej pin to i tak nie będzie mógł wypłacić gotówki.

To co też znacznie przemawia na korzyść operacji bezgotówkowych to fakt, iż płatność za pomocą terminali płatniczych trwa zazwyczaj o wiele krócej niż płatność gotówką, co znacznie może skrócić np kolejkę w sklepie.

Kategorie: Zakupy