Wiele osób marzy o swoim własnym domu, gdyż mamy w nim dużo wolnej przestrzeni, a dodatkowo możemy mieć swój ogród. Bez względu czy ma to być dom całoroczny czy domek letniskowy, to można go wykonać na kilka sposobów.

Jaki metraż mają domy drewniane?

domek drewniany wałbrzychPierwszym etapem budowy domu jest wykonanie jego projektu. W tym momencie musimy zadecydować o jego końcowym kształcie oraz zastosowanych metodach budowlanych. Jeżeli zależy nam na klimatycznym i ekologicznym domku, to idealny będzie domek drewniany Wałbrzych jest miastem, w którym już wielu mieszkańców zdecydowało się na taki projekt. Tego typu domy mogą mieć kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Jeżeli chcemy mieć mały domek letniskowy, to realizując projekt, który w podstawie będzie miał nie więcej niż trzydzieści pięć metrów kwadratowych, to możemy go postawić bez pozwoleń. Wbrew pozorom nawet taki dom może być bardzo przestronny i praktyczny, ponieważ bardzo często ma on zagospodarowane poddasze. Domy z drewna na pewno buduje się szybciej i taniej niż domu z cegieł czy pustaków, a do tego są one bardzo ciepłe. Jeżeli chcemy w nich mieszkać przez cały rok, to producenci zalecają, aby wybierać w nich ściany przynajmniej o grubości sześćdziesięciu ośmiu milimetrów, ponieważ nie będą one wymagały aż tak dużej izolacji. Co prawda domki drewniane nie mają betonowych elementów, to jednak warto fundamenty wykonać z tego materiału, aby były właściwie odizolowane od wilgoci z podłoża. Poza tym większość materiałów stanowi drewno.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie właśnie takiego domku na działce jako letniskowego czy jako całorocznego na działce budowlanej. Z powodzeniem może on konkurować z klasycznymi murowanymi domami jakich jest mnóstwo dookoła.

Kategorie: Budownictwo