Jeszcze do niedawno w mojej kuchni próżno było szukać pysznego złotego dobra – miodu. Jednak jakiś czas temu przekonała się do niego, a to za sprawą mojej koleżanki, która używa miody praktycznie wszystkiego, i która często w prezencie przynosiła mi słoiczek z miodem.

Tosty z naturalnym miodem lipowym

naturalny miód lipowyJa sama teraz kupuje sobie i uwielbiam pyszny, naturalny miód lipowy. Obecnie moje ulubione weekendowe śniadanie to tosty z naturalnym miodem lipowym, a tak naprawdę tosty z ogromną ilością miodu. Najbardziej właśnie polubiłam miód lipowy, jego smak najbardziej mi odpowiada, Oczywiście czasem kupuję miód wielokwiatowy, czy bardzo intensywny i oryginalny w smaku miód gryczany, jednak zawsze powracam do miodu lipowego. Uwielbiam również wypieki z miodem, czy to miodowe ciasteczka, czy też pierniczki – i to nie tylko w święta. Ostatnio właśnie naszła mnie ogromna ochota na pierniczki, kupiłam więc zapas miodu i postanowiłam upiec pierniczki. Był to doskonały pomysł. Całe moje mieszkanie od razu zaczęło pięknie pachnieć pierniczkami, od razu też nagle pojawił się mąż oraz moje dzieci, które jeszcze przed chwilą zajęte były swoimi z pewnością ważnymi sprawami. Teraz moja miłość do miodu i do wypieków przeszła również na nich, uwielbiamy więc wspólnie zajadać słodkie miodowe śniadania, czy podjadać słodkie pierniczki z miodem. Dla mnie to nie tylko smaczne, ale i ważne chwilę, chwilę, które mogę spędzać z moją rodziną. Wspólne pieczenie jest również dla mnie niezwykle przyjemne, mam nadzieję, że i dla nich.

Teraz kiedy tylko ktoś mnie pyta, co przynieść, co chcę dostać w prezencie mówię, że dobry miód. Chociaż nie każdy od razu łapię, że mówię szczerze, nie żartuję, to w końcu naprawdę przynoszą mi słoiczek z pysznym miodem lipowym.