Zawsze byłam zachwycona, kiedy słyszałam o tym, że Holendrzy w takim stopniu jeżdżą na rowerach. To zaskakujące, że tak dbają o swoją formę i środowisko.

Rowery holenderskie mają kilka charakterystycznych cech

rowerTam na ulicach jest naprawdę zatrzęsienie rowerów. Chciałabym, żeby tak było i w Polsce. U nas też nie ma, co narzekać, ponieważ rowery miejskie pojawiają się coraz częściej na ulicach. Ja w każdym razie co dzień widzę jakieś. Niektóre z nich są własnością prywatną, inne są sponsorowane przez miasto i możliwe do wypożyczenia przez każdego, kto posiada założone konto w specjalnie przeznaczonej aplikacji. Na pewno rowery holenderskie są bardzo wytrzymałe. W końcu tam używa się ich bardzo często. Muszą wytrzymać niesprzyjające warunki i częstą eksploatację. Na pewno rowery miejskie sklep musi tam oferować wysokiej jakości. Inaczej bowiem Holendrzy nie byliby z nich zadowoleni. U nas także już teraz liczy się wysoka jakość produktów. Coraz więcej możemy sobie kupić ze względu na sytuację finansową, więc też chcemy mieć rzeczy naprawdę dobre. Rowery miejskie pozwalają wygodnie przemieszczać się po mieście bez wielkiego obciążenia. Mogą nie posiadać żadnych dodatkowych mechanizmów. Raczej nie mają na przykład przerzutek jak typowe górale. To są takie rowerki, które typowo używa się na utwardzonych drogach. Nie nadają się na dalsze wycieczki na wieś ani nigdzie w takie dzikie rejony.

Lepiej właśnie jechać nimi po asfalcie niż jechać gdzieś nad leśne jezioro. Do tego celu przeznaczone są zupełnie inne rowery. Jeśli więc chce się tak jeździć, trzeba mieć innego rodzaju rower.