Pomimo odwiecznej walki, prowadzonej głównie przez kobiety, o równouprawnienie oraz takie samo traktowanie obu płci, nie da się ukryć, że do niektórych zawodów bardziej stworzeni są mężczyźni, a do innych kobiety.

Czy różnica płci istnieje?

Części do silników DeutzNie bez powodu w żłobkach i przedszkolach znacznie częściej aą wrodzoną delikatność i cierpliwość do dzieci. Gdy idziemy do kosmetyczki, też w praktycznie wszystkich salonach zastaniemy czekającą na nas kobietę. Na budowie zaś królują mężczyźni. Podczas gdy my otwieramy szeroko oczy, słysząc pojęcia takie jak agregaty tynkarskie, tynk drobnoziarnisty, pompy ciepła, sprężarki czy też zacieraczki do tynków, mężczyźni zazwyczaj doskonale orientują się w temacie. Niejednokrotnie zdarzało nam się siedzieć w milczeniu i tylko jednym uchem słuchać rozmów naszego ukochanego, w których przewijały się zdania o firmie Putzmeister, stronach internetowych, gdzie można zakupić różnego rodzaju części do silników deutz (podczas gdy my nie mamy zazwyczaj bladego pojęcia czym są silniki deutz i do czego one służą), czy też o różnicach między jastrychem płynnym i jastrychem cementowym. W mojej opinii nie pozostaje nam nic innego jak tylko przejść do porządku dziennego nad faktem, iż do pewnych zadań lepiej pasują kobiety, a do innych mężczyźni.

Nie będzie to dla nas absolutnie żadna ujma na honorze, a najzwyczajniejsze na świecie przyznanie racji temu, że pojęcie „różnica płci” ma swoje odbicie w rzeczywistości i nie należy z nim walczyć za wszelką cenę.

Kategorie: Budownictwo