Opieka nad małymi dziećmi to zadanie wbrew pozorom niezwykle trudne. Zwłaszcza w okresie, kiedy maluch zaczyna samodzielnie poruszać się po świecie i chętnie myszkuje w każdym zakamarku domu, także w szafach i szufladach, w których są rzeczy nieprzeznaczone dla małych rączek. Jest to moment życia dziecka, w którym rodzic musi stworzyć szereg dobrych zabezpieczeń, by maluch nie mógł dostać się do zawartości niektórych szafek czy szuflad.

Jak zabezpieczyć meble za pomocą rzepów samoprzylepnych?

rzep samoprzylepny na taśmieWiele sklepów oferuje aktualnie  zabezpieczenia przed dziećmi różnego rodzaju. Najczęściej są to zabezpieczenia plastikowe, oparte na zamkach, czy zatrzaskach. Ciekawym rozwiązaniem jest rzep samoprzylepny na taśmie najlepiej w kolorze dopasowanym do mebli. Wykorzystanie rzepów jest na pewno tańsze od innych systemów dostępnych w sklepach, ponadto jest estetyczne, gdyż nie rzuca się w oczy, tak jak plastikowe elementy. Jest to także rozwiązanie bezpieczne, ponieważ dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie paluszków podczas manewrowania przy zabezpieczeniu ani nie oderwie żadnych mniejszych elementów. Ważna będzie tu więc trwałość, funkcjonalność i praktyczność. Jest to także rozwiązanie uniwersalne, zakupując bowiem taśmę z rzepem, możemy dopasować długość zabezpieczenia do naszych aktualnych potrzeb.

Rzepy samoprzylepne mają sporo różnych zastosowań. Jednym z nich jest wykorzystanie taśmy z rzepem do stworzenia zabezpieczenia przez niepożądanym otwieraniem szafek czy szuflad przez dzieci. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, estetyczne i trwałe, a także tanie. Warto je więc rozważyć przy wyborze zabezpieczeń, gdy maluch zaczyna poznawać świat i z ciekawością eksplorować swoje najbliższe otoczenie, by mieć pewność, że nic  mu nie grozi i jest bezpieczny.

Kategorie: Usługi