Jak powszechnie wiadomo z biegiem lat nie tylko ludzie potrzebują więcej uwagi. Ta zasada liczy się także naszych zwierzaków, szczególnie w przypadku problemów ze stawami, które u psów zdarzają się bardzo często. Jednak nie omija to także kotów. Jest to najczęstsza przypadłość zwierzaków w podeszłym wieku. Jak sobie z nią radzić i jakie akcesoria są dedykowane dla starszych zwierzaków?

Jakie schody dla psiaków w podeszłym wieku wybrać?

schodki dla psa drewnianeBardzo fajną sprawą dla psów oraz kotów w podeszłym wieku są specjalne schodzi. Występują różne rodzaje takiego akcesorium. Każde schodki dla psa drewniane są bardzo pożądane, dla zwierzaków, które mają problemy z poruszaniem się. Dotyczy to zwłaszcza ciężki psów, gdzie nie zawsze mamy możliwość podnieść naszego czworonoga, który nadal porusza się sprawnie poza wskakiwaniem na wyższe poziomy. Takie schodki z drewna są bardzo wytrzymałe, mogą z nich korzystać nawet psiaki bardzo ciężki, w typie molosów. Jest to niewątpliwie wielką zaletą schodków. Niestety mogą być one nieco ciężkie, co zależy przede wszystkim z rodzaju drewna z jakiego zostały stworzone. Pewną alternatywę mogą tutaj stanowić schodzi z plastiku, albo z tworzywa sztucznego. Tutaj jednak mogą być one mniej wytrzymałe, ale z pewnością ich waga będzie dużo mniejsza od tych z drewna. Jeśli decydujemy się na wybór schodków tylko do domu, fajnie jest zaopatrzyć się w modele, które mają pluszowy materiał na stopniach, co będzie stanowić zachętę dla naszych czworonogów do wchodzenia po nich.

Takie schodki drewniane dla psa, pokryte pluszowym materiałem mogą stanowić także bardzo fajne legowisko dla naszego kota, jeśli tylko pies z nich akurat nie korzysta. Niektóre modele schodków, posiadają ściągany materiał, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.