Każdy właściciel domu jednorodzinnego lub budowniczy realizujący projekt zabudowy nowo zakupionej działki zetknął się z dylematem wyboru odpowiedniej bramy wjazdowej oraz z zagadnieniami jej odpowiedniego montażu. Istnieją pewne istotne parametry których znajomość zapewni nam bezproblemowy i skuteczny dobór odpowiedniej dla nas bramy.

Rodzaje siłowników do bram

Siłowniki do bramSiłowniki do bram można podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy rodzaj siłowników stanowią siłowniki z ramieniem łamanym gdzie o otwarciu lub zamknięciu bramu decyduje automatyczny przegubowy układ ramion. Mechanizm działania tego rodzaju siłowników do bram czyni je idealnym rozwiązaniem dla bram o grubych słupach murowanych lub kamiennych. Powszechnie dostępne a rynku budowlanym są również siłowniki do bram z napędem tzw. śrubowym – najlepszym zastosowaniem dla tego typu siłowników będą bramy wspierane przez słupki o małej lub średniej grubości, gdyż zbyt grube słupy stanowiły będą przeszkodę dla ich prawidłowego montażu. Trzecim, nowatorskim i oryginalnym rodzajem produktów na rynku siłowników do bram są siłowniki ukryte pod powierzchnią gruntu. Nim zdecydujemy się na wybór siłowników do bram ukrytych po d powierzchnia gruntu musimy wziąć pod uwagę fakt, że montaż takich urządzeń jest dużo bardziej pracochłonny i skomplikowany. Ich zaletą jest brak znaczenia grubości słupka – siłowniki do bram ukryte po d powierzchnią gruntu sprawdzą się kiedy zależy nam na podkreśleniu estetyki bramy, gdy chcemy podkreślić zabytkowość zabudowań.

Jak więc widzimy dostępne na rynku rozwiązania dla bram wjazdowych oferują nam różne rodzaje siłowników. Zanim zdecydujemy się na montaż naszej bramy weźmy uwagę na te niepozorne ale istotne elementy wprawiające w ruch bramy do naszych firm i domów.

 

Kategorie: Technologia