Najczęściej na parapetach mieszkań w dużych miastach przesiadują ptaki, w szczególności gołębie, które mogą być naprawdę bardzo uciążliwe dla domowników. Przede wszystkim są one niezwykle głośne (szczególnie o poranku) oraz pozostawiają wiele nieczystości na balkonie. Jak się ich skutecznie pozbyć? Istnieje tak naprawdę kilka rozwiązań mniej i bardziej skutecznych.

Kolce na parapet 

dobre kolce na gołębieProducenci proponują wiele różnych rozwiązań, jednak najskuteczniejsze są bez wątpienia specjalne kolce, które należy zamontować na parapetach. Być może taki produkt nie wygląda zbyt estetycznie, ale najważniejsze że działa i skutecznie odstrasza ptactwo. Kluczowe jest, aby zamówić dobre kolce na gołębie, które będą idealnie pokrywać całą powierzchnię parapetu. Dobrze, aby były to dosyć cienkie kolce blisko osadzone obok siebie, ponieważ tylko wtedy gołębie czy inne ptaki nie będą w stanie usiąść na parapecie. Warto tutaj zdać się na doradztwo sprzedawców, którzy oferują w sklepach takie akcesoria. W internecie mamy do wyboru przeróżne kolce w bogatej kolorystyce – białej, brązowej, czarnej oraz przezroczystej. Ceny zalezą przede wszystkim od wielkości i rodzaju kolców oraz materiału, z którego zostały wykonane. Klienci mogą znaleźć plastikowe lub metalowe kolce. Niestety inne odstraszacze działają jedynie na chwilę, dlatego też nie ma co tracić na nie pieniędzy i własnej energii. Mowa głównie o wiszących ptakach czy sprayach. 

Najważniejsze, by postawić na skuteczne rozwiązania, które raz na zawsze zniechęcą ptaki do odwiedzania naszych balkonów czy parapetów. W przypadku balkonu lub tarasu najlepiej sprawdzi się siatka wykonana z cienkiej przezroczystej żyłki – niewidocznej niemal dla ludzkiego oka, która nie przeszkadza w podziwianiu widoków z balkonu.

Kategorie: Usługi