Ukraina jest krajem, który od kilkunastu lat pogrążony jest w głębokim kryzysie. W związku z tym coraz więcej osób postanawia wyjechać z tego kraju i szukać szczęście gdzie indziej. Zarobki oferowane w polskich firmach często są dla Ukraińców mocno kuszące. Nic więc dziwnego w tym, że ogromna ilość osób z Ukrainy przyjeżdża do Polski po to aby podejmować u nas pracę. 

Legalne zatrudnianie obcokrajowców 

jak znaleźć pracownika z ukrainyPolska zalicza się do krajów europejskich, z którego bardzo dużo osób wyjeżdża do pracy do innych krajów. W szczególności często wyjeżdżamy do takich krajów jak Niemcy, Belgia czy Holandia. Te kraje są dość mocno oblegane. Często więc polscy przedsiębiorcy muszą szukać pracowników w innych krajach. Jednym z nich jest wspomniana we wstępie Ukraina. Coraz częściej nasi przedsiębiorcy pytają o to jak znaleźć pracownika z Ukrainy. Rozwiązania są w zasadzie dwa. Można to próbować robić na własną rękę lub też skorzystać z pomocy. W tym drugim przypadku świetnym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Tego typu agencje mogą nam pomagać w znalezieniu zarówno pracowników do prostych prac manualnych jak również osób posiadających „fach w ręku”. Warto dodatkowo podkreślić pewną istotną kwestię. Mianowicie korzystając z usług takich agencji można liczyć na to, że pomogą nam one w załatwianiu wielu formalności. 

Obecnie z zatrudnianiem obcokrajowców jest znacznie łatwiej niż kiedyś. Z racji dużego zapotrzebowania na pracowników na rynku pracy postanowiono nieco złagodzić polskie prawo by zatrudnianie obcokrajowców było znacznie szybsze i nie wiązało się z dużą ilością formalności. Obecnie obcokrajowcy często stanowią filary polskich firm. Nie należy też ukrywać, że często firmy dzięki nim po prostu mogą istnieć na rynku. 

Kategorie: Usługi