Szkoła zabiera kilkanaście lat życia każdego człowieka. Uczęszczamy do niej w okresie od dzieciństwa aż do wczesnej młodości, kiedy to kształtują się nasze poglądy, wartości, ale też przybywa nam centymetrów. Spędzamy w szkolnych ławkach kilka godzin dziennie i warto pamiętać, aby po tym czasie zasięgnąć nieco ruchu.

Nowoczesne szkoły z solidnymi krzesłami szkolnymi regulowanymi

solidne krzesło szkolne regulowaneDziś często słyszymy o problemach zdrowotnych dzieci. Część z nich wynika z siedzącego trybu życia, niewłaściwej postawy, nieprawidłowego żywienia i za małej ilości aktywności fizycznej. Skoro więc w szkołach młodzi ludzie spędzają tak wiele czasu, warto aby w ciągu tych kilku godzin nie szkodziły swojemu zdrowiu. W trosce o postawę młodzieży częstym zakupem do szkół stały się ostatnio specjalne krzesła. Solidne krzesło szkolne regulowane ma na celu przede wszystkim dopasowanie swoich gabarytów do wzrostu ucznia. Czasem w jednakowym wieku spotkamy osoby z kilkunastocentymetrową różnicą we wzroście! Niemożliwe, aby właściwie siedziały i dobrze czuły się na identycznych krzesłach. Krzesła regulowane pozwalają dostosować wysokość siedzenia oraz oparcia do „rozmiarów” ucznia. Ważne, aby nogi opierać całymi stopami na podłodze, a plecy miały podparcie w części lędźwiowej. Krzesła są też dość ciężkie, co pozwala na stabilne siedzenie, utrudnia tzw. „bujanie się” – niestety bardzo rozpowszechnione wśród młodzieży. Krzesła można nabyć w różnych kolorach. Już nie tylko jasny odcień drewna, jaki większość z nas pamięta z lat szkolnych. Teraz w klasie może być kolorowo i przytulnie, a do tego zdrowo i bezpiecznie. Krzesła regulowane polecane są przez fizjoterapeutów, którzy bardzo często pracują ze skrzywieniami kręgosłupa czy innymi schorzeniami narządu ruchu wynikającymi z niewłaściwej postawy ciała ukształtowanej w młodych latach.

Krzesło nie jest wcale mało ważnym elementem klasy. Czasem dobrze dobrane może uchronić dzieci i młodzież przed daleko idącymi w skutkach urazami czy problemami zdrowotnymi. Zwracajmy więc uwagę, na czym nasze dzieci spędzają większość swojego dnia.

Kategorie: Edukacja