Mój kolega Antek prowadził własną firmę budowlaną i to było dla mnie wygodne, bo dzięki temu dużo mi pomagał. Nieraz pożyczałem od niego sprzęt, bo nie było sensu kupować, czy płacić za wynajem, skoro on mógł mi pożyczyć coś całkowicie za darmo. Dużo na tym skorzystałem.

Pożyczenie rusztowania elewacyjnego na czas prac 

rusztowania elewacyjne wrocławOstatnie zlecenie, które przyjęła moja sekretarka napłynęło z Wrocławia. Do renowacji była elewacja bloków mieszkalnych. Ucieszyło mnie to zlecenie, bo wiązało się ze sporą kasą, a tej nigdy nie było za wiele. Oczywiście od razu zdecydowałem się odezwać do kolegi z firmy budowlanej, który posiadał własne rusztowania elewacyjne Wrocław był blisko, więc osobiście do niego pojechałem. Miałem farta, bo Antek akurat miał wolne rusztowania i mógł mi je pożyczyć. Szacowałem, że zlecenie wykonam w ciągu dwóch tygodni i na ten okres czasu pożyczyłem rusztowania elewacyjne. Na miejscu prac rozłożyli rusztowania moi pracownicy, którzy od razu stwierdzili, że są one solidne i wiedzieli, że bezpiecznie będą mogli wykonywać wszelkie prace. Antek to zawsze dbał o sprzęt i kupował wszystko co najlepsze. Właściwie pierwszy raz pożyczył mi swoje rusztowania elewacyjne, bo wcześniej nie było takiej potrzeby. Prace wykonane zostały w tydzień czasu, ponieważ moi pracownicy pilnie pracowali i przez to nie było żadnego opóźnienia. Po rozebraniu rusztowań od razu pojechałem do firmy Antka, żeby mu wszystko oddać. Podziękowałem również za pomoc z jego strony.

W przyszłości jak będzie mi się powodziło tak jak Antkowi, to też zainwestuję we własny sprzęt. Póki co mam mało zleceń, bo firma się dopiero rozwija i nie ma co się od razu rzucać na głęboką wodę. Antek mi poradził tak zrobić a on zawsze miał rację i znał się na interesach.

Kategorie: Budownictwo