Praca lekarza należy do niezwykle trudnych oraz odpowiedzialnych zajęć. Szczególnie chirurdzy muszą być bardzo ostrożni w swoich działaniach, a przy tym muszą skutecznie zabezpieczać się przed roznoszeniem zarazków. W czasie operacji nawet niewielki kontakt z materiałem zakaźnym może narazić pacjenta na niebezpieczeństwo, stąd konieczność stosowania odpowiednich rękawic ochronnych.

Medyczne rękawice stosowane przez specjalistów

chirurgiczne rękawice medyczneChirurg przed każdym zabiegiem musi poddać się bardzo dokładnemu procesowi dezynfekującemu oraz założyć odzież ochronną. Do jednych podstawowych elementów ubrania lekarza operującego należą chirurgiczne rękawice medyczne. Przede wszystkim rękawiczki chirurgiczne od pozostałych typów rękawic medycznych różnią się kształtem, który jest zgodny z anatomicznym kształtem dłoni, innym dla prawej oraz lewej ręki. Ponadto tego typu rękawice są bardzo cienkie, dzięki czemu nie zostaje zaburzona wrażliwość dotykowa oraz występuje mniejsze zmęczenie ręki w trakcie długich operacji. Jednak w żaden sposób nie spada ich trwałość, co zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów. Należy również zauważyć, że chirurgiczne rękawiczki medyczne posiadają mikroteksturowaną powierzchnię o właściwościach antypoślizgowych, która umożliwia pewny chwyt i sprawne operowanie instrumentami chirurgicznymi.

Chirurgiczne rękawice medyczne są sterylizowane i umieszczane w pojedynczych, antyseptycznych opakowaniach. Są to produkty wysokiej jakości, odporne na rozciąganie i pęknięcia, skutecznie chroniące przed materiałem zakaźnym, krwiopochodnymi patogenami itp.. Ponadto ich budowa sprawia, że bardzo łatwo się je zakłada i są niemal niezauważalne w czasie pracy lekarza. Rękawiczki medyczne są dostępne w kilku rozmiarach, z pudrem oraz bezpudrowe.