Psychologia to niezwykle ciekawa dziedzina nauki. Powszechnie jest obiektem zainteresowania ludzi i często jest wymieniana jako hobby. Filmy i książki psychologiczne są ulubioną rozrywką niejednej osoby. Nie każdy jednak wie, że badanie pisma ręcznego jest powiązane właśnie z tą nauką.

Sporządzane przez nas teksty pisane odręcznie mogą dużo o nas powiedzieć.

badanie pismaTu na scenie pojawia się grafologia, czyli badanie pisma pod kątem psychologicznym. Może ono mieć różnorakie rodzaje. Każdy z nich wiąże się zaś z konkretnym typem osobowości. Dla przykładu, pismo pochylone w lewo świadczy o tym, że jego autor – jeżeli jest praworęczny – ma tendencję do kontestowania rzeczywistości go otaczającej. Lubi się buntować i okazywać swój indywidualizm. Z kolei pismo pochylone w przeciwną stronę oznacza, że autor jest całkiem odmienny od poprzedniego opisywanego przykładu. Prawdopodobnie jest przyjaźnie nastawiony do świata i czerpie satysfakcję z obcowania z innymi ludźmi, przynajmniej tak powie nam biegły grafolog.

Weźmy teraz pod uwagę wielkość liter. Jeżeli stawiamy raz mniejsze, a raz większe litery, to oznacza że możemy mieć duszę artysty. Nieśmiali i niepewni siebie stawiają zaś małe litery. Analogicznie – ekstrawertycy o silnej osobowości nadają pisanym przez siebie literom duże kształty. To trochę tak, jakby litery przez nas pisane były fizycznym odpowiednikiem nas samych.  Empatyczne, pomocne osoby robią małe odstępy między literami. Jednostki lubiące przebywać w samotności robią zaś odstępy większe.

Odwiedź stronę http://www.e-grafolog.pl/

Kategorie: Usługi