Praca na etacie w moim przypadku nie jest męcząca ani trudna, więc po powrocie do domu mam jeszcze dość energii, by robić coś konstruktywnego. Ponieważ nie miałem zbytnio pomysłu na zagospodarowanie tego czasu, stwierdziłem, że najlepiej będzie po prostu zająć się handlem internetowym.

Pośrednictwo w handlu myjniami samochodowymi

myjnie samochodowe - sprzedażBył tylko jeden problem – nie miałem zielonego pojęcia, co mogłem sprzedawać, by było to dla mnie opłacalne. Wiedziałem, że nie bardzo mogę próbować swoich sił w produktach, które sprzedają się szybko i w dużych ilościach, ponieważ dopiero zaczynałem, a był to wymagający rynek. Uznałem, że na początek dobre będą myjnie samochodowe – sprzedaż tego produkty ograniczała się w sumie do przyjęcia zamówienia i przekazania go dalej do realizacji. Byłem bardziej pośrednikiem niż sprzedawcą, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Wiedziałem, że nie będę miał zbyt wiele pracy – w końcu jak wiele myjni dziennie można sprzedawać? Okazało się, że popyt był całkiem spory, a podaż znacznie za mała. Praktycznie codziennie miałem telefony z zapytaniami, zaś zamówienia przyjmowałem znacznie częściej niż się początkowo spodziewałem. Firma, z którą współpracowałem była zachwycona – momentalnie zdobywałem dla nich dziesiątki zamówień, od których dostawałem solidną prowizję. Wiedziałem, że myjnie samochodowe które polecam są naprawdę dobrej jakości – już wcześniej gdy myłem samochód, korzystałem tylko z myjni tej właśnie firmy. Ludzie potrafili docenić dobrą obsługę i jakość, dzięki czemu przez cały czas miałem pełne ręce roboty.

Nim się obejrzałem, z pośrednictwa przy sprzedaży myjni zarabiałem znacznie więcej niż z pracy na etacie. Mimo wszystko postanowiłem ciągnąć oba te zajęcia – w końcu ani jedno ani drugie nie było na tyle męczące, bym musiał z czegokolwiek rezygnować.

Kategorie: Motoryzacja