Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nowoczesna dekoracja może być zarówno z tradycyjnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, bądź być wariacją na temat plastiku czy metalu. To drugie tworzywo według architektów wnętrz, rozpoczęło istną rewolucję w rozumieniu organizacji spójnych przestrzeni.

Regał metalowy znajduje się na szczycie trendów

regał metalowyMetalowe meble i regały stały się przedmiotami wręcz kultowymi, które w mieszkaniu trzeba mieć. Niezależnie od trendu, który aktualnie zdaje się być wiodącym, czy to minimalizm czy eklektyzm, czy wariacja na temat klasyki, metal doskonale sprawdza się jako tworzywo do wykonywania dekoracji i wyposażenia. Regał metalowy, do tej pory zarezerwowany dla garaży, zakładów przemysłowych, czy firm usługowych, kojarzony z surowością i praktycznością, bez wariacji designerskich, obecnie jest zupełnie innym meblem. Producenci regałów zacierają ręce widząc popyt na stalowe wyposażenie, które produkują. Oczywiście, zmieniło się podejście do projektowania takich mebli – obecnie design jest wariacją na temat struktur, kształtów, a także nawet ciężaru. To właśnie lekkość, zarówno w formie, jak i ta dosłowna, porwała dekoratorów wnętrz i zapoczątkowała metalowe szaleństwo. Szczególnie dobrze regał metalowy prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach w towarzystwie szkła, a także monochromatycznych ścian i podłóg, najczęściej w kontrastach bieli i czerni. Oczywiście, metal sprawdzi się również w pomieszczeniach, które kojarzą się z lekkością i romantyzmem – wówczas należy go skomponować z miękkimi, naturalnymi materiałami, a także pastelową kolorystyką otoczenia. W przypadku klasycznych wnętrz najlepiej, aby ten materiał był dodatkiem, a nie tematem przewodnim. Stare, solidne drewno z elementami metalu nie ma prawa wyglądać niezadowalająco. Co ciekawe, eklektyczny styl pozwala na łączenie tego, co nowoczesne z tym co mieści się w ramach klasyki. Z tego podejścia wyszły takie propozycje, jak stalowe nogi od maszyny typu „Singer” w połączeniu z szklanym blatem, które tworzą niebanalny stolik pasujący do praktycznie każdego wnętrza.

Unikalne metalowe meble i regały mogą pasować do każdego mieszkania, jako element dodatkowy, w tych o nowoczesnej aranżacji mogą grać pierwsze skrzypce, z racji większej tolerancji w tym stylu na surowość. Wystarczy udać się do producenta, aby zobaczyć jakie ma propozycje dla klientów indywidualnych i która będzie wydawać nam się odpowiednia, aby dopełnić nasze wnętrze.