Kupno starego drewnianego domu może być znakomitą okazją, nie tylko pod względem finansowym. Dzięki temu można zupełnie zmienić swoje życie, przeprowadzić się z hałaśliwego miasta, do spokojnej wsi, albo przynajmniej na przedmieście. Oczywiście zanim zaczniemy mieszkać w swoich wymarzonym domku pachnącym drewnem, trzeba będzie dokonać gruntownego przeglądu i prawdopodobnie przeprowadzić remont starego drewnianego domu. Najlepiej na początku zająć się zasadniczymi elementami, takimi jak dach, ściany oraz podłoga, a potem decydować o zmianach w zakresie detali.

Czyścimy ściany i układamy podłogę.

remontyPrawdopodobnie trzeba będzie usunąć spróchniałe drewno zarówno z zewnętrznych, jak i wewnętrznych ścian domu. Zwykle remont domu drewnianego zaczyna się właśnie od takich prac. Kiedy naszym oczom ukażą się czyste bale, trzeba będzie je uszczelnić oraz zabezpieczyć przed owadami, które mogą żerować na drewnie. Kolor drewna możemy zostawić naturalny, albo pomalować na dowolny kolor. Jeżeli w domu jest drewniana podłoga, która nadaje się do użytkowania, można ją tylko odnowić. czasami jednak najlepiej ją usunąć, a potem położyć deski czy panele.

To drugie rozwiązanie jest nieco tańsze, ale nie musi być gorsze, ponieważ dziś w sprzedaży mamy naprawdę dobrze jakościowo, mocne i trwałe panele, wyglądem do złudzenia przypominające deski. W czasie wykonywania większych napraw jest też czas na przedsięwzięcie jakim jest ewentualna przebudowa domu drewnianego i dostosowanie go do potrzeb mieszkańców.

Kategorie: Budownictwo