Coraz częściej parki, osiedla czy inne publiczne przestrzenie, służące jako przestrzeń rekreacyjna, zagospodarowywane są w bardzo kreatywny sposób. Pojawiają się w nich place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i liczne inne atrakcje. Teraz park nie jest już tylko miejscem spacerów, ale też miejscem spotkań integracyjnych.

Stół z gotową planszą do gry

betonowe stoły do gierMieszkańcy dużych miast, szczególnie Ci, mieszkający w domach lub blokach wielorodzinnych, szukają miejsc, gdzie mogliby uciec z czterech ścian i zażyć relaksu na łonie natury. Szczególnie wiosną i latem. Dlatego też zarząd praktycznie każdego miasta dba o to, aby w pobliżu każdego osiedla znalazło się miejsce z drzewami i trawą. Poza naturą tworzy się też w takich miejscach przestrzenie służące konkretnym celom. I tak, przykładowo, niezwykle popularne w ostatnich latach są na przykład siłownie na świeżym powietrzu. W coraz większych ilościach, szczególnie w parkach i przy osiedlowych boiskach, pojawiają się betonowe stoły do gier z ławkami dookoła. Takie stoły zamiast blatu mają wmurowane lub namalowane plansze służące konkretnym grom. Najczęściej oczywiście pojawia się szachownica, ale nie brakuje też stołów to kółka i krzyżyka czy też do chińczyka. Pionki trzeba oczywiście zabrać samemu, lub wymyślić coś, co je zastąpi. Nie zmienia to jednak faktu, że z tych stołów coraz liczniej korzystają zarówno młodzież, dzieci, jak i starsze osoby. Weekendami spotkać można przy stołach z grami całe rodziny.

Samorządy większych miast mają coraz ciekawsze pomysły na to, jak urozmaicić czas osobom mieszkającym w blokach czy też domach wielorodzinnych. W parkach powstają liczne atrakcje, a hitem ostatnich lat są betonowe stoły do gier, na których namalowane są gotowe plansze na przykład do gry w warcaby. 

Kategorie: Ogród