Mieszkańcy kawalerek i niewielkich mieszkań, wiedzą jak ważny jest wybór mebli pod kątem ich funkcjonalności. Najlepiej jeśli konkretny element wyposażenia może spełniać wiele funkcji. Nie tylko pozwala to na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy, ale też na rozwój kreatywnego podejścia do zagospodarowania przestrzeni. Rodzajem mebli, które doskonale sprawdzają się w takich przestrzeniach, są stoliki rozkładane.

Rozkładane stoły dla rodzin i studentów

stolik z podnoszonym blatemWielofunkcyjne meble są bardzo popularne zwłaszcza w mieszkaniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Doskonale sprawdzają się więc w studenckich kawalerkach i niewielkich mieszkaniach rodzin z dziećmi. Do najczęściej wykorzystywanych z nich, z pewnością należy stolik z podnoszonym blatem. Można go stosować jako stolik nocny, po położeniu na nim poduszki nawet jako pufę. Podnosząc blat, z powodzeniem używać go można jako biurka, a rozkładając go utworzyć stół na obiad z przyjaciółmi. Na co dzień, można używać go też jako niewielkiej półki. Stoliki takie są też zazwyczaj bardzo poręczne, można je więc wynieść latem na balkon, aby spokojnie wypić kawę lub herbatę na świeżym powietrzu. Wybór stolika zaprojektowanego w nowoczesny sposób pozwoli użyć go nie tylko jako elementu funkcjonalnego, ale też dekoracyjnego. Pamiętać też warto o tym, aby wybierać uniwersalne wzory i kolory takich mebli, dzięki którym sprawdzą się doskonale w każdym wnętrzu.

W niewielkich mieszkaniach dąży się do tego, aby jak najlepiej wykorzystywać przestrzeń. Dlatego też tak chętnie wybierane są do nich meble wielofunkcyjne. Najpopularniejszymi z nich są zapewne stoliki z podnoszonym i rozsuwanym blatem. Można ich używać jako stolików nocnych, kawowych, a nawet biurek i stołów obiadowych. Ich przenoszenie nie jest przy tym trudne, są więc przy tym bardzo mobilne.

Kategorie: Wnętrza