Wymagania związane z pielęgnacją psiej sierści są bardzo zróżnicowane. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że psy z krótkim i długim włosem mają w tym względzie zdecydowanie odmienne potrzeby.

Strzyżenie psów krótkowłosych jest łatwiejsze

psi fryzjer krakówPsy krótkowłose, oprócz okresowego przycinania sierści potrzebują również trymowania, które sprawia, że ich sierść wygląda zdrowo i świetnie się prezentuje. Niemal każdy fryzjer dla psa potrafi zapewnić fachową obsługę niezależnie od rasy psa oraz rodzaju posiadanej sierści. Warto jednak upewnić się, że fryzjer dla psów z którego usług korzystamy zdaje sobie sprawę z faktu zachodzących różnic w zakresie potrzeb poszczególnych ras i wie w jaki sposób dostosować zabiegi dla naszego czworonoga. Wiadomo, że im większa konkurencja na rynku tym wyższy poziom usług. W obrębie Krakowa konkurencja w tym segmencie usług jest bardzo duża, więc każdy psi fryzjer Kraków musi przykładać baczną uwagę do tego z jakim psem ma w danej chwili do czynienia. Wbrew pozorom strzyżenie psów nie jest taką łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać. Nieodzownym elementem w przypadku psów krótkowłosych jest trymowanie Zabieg trymowania ma charakter pielęgnacyjny i polega przede wszystkim na skutecznym usuwaniu martwych włosów z sierści. W profesjonalnych salonach pielęgnacji psów trymowania dokonuje się specjalnym nożykiem dopasowanym swoim kształtem właśnie do tego typu zabiegów. Poprawnie wykonane trymowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym dla psa ze względu na to, że podczas jego wykonywania zostają wyciągnięte tylko martwe włosy. Tego typu zabiegi bardzo pozytywnie wpływają na stan i jakość sierści, wzmocnienie i usztywnienie włosów oraz poprawę jego barwy. Zabieg trymowania przyczynia się również do rozwiązania problemu gubienia sierści w domu. Nie ma chyba niczego gorszego dla właściciela psa niż roznoszenie przez niego po całym domu zgubionych włosów. Psy krótkowłose, które są regularnie trymowane gubią jej znacznie mniej niż te zwierzęta, które nie korzystają z tego typu zabiegów.

Jak widać psy z krótkim włosiem mają szczególne potrzeby, które powinny być uwzględnione podczas każdej wizyty w salonie pielęgnacji psów. Dopasowanie odpowiednich narzędzi do strzyżenia oraz kosmetyków dla zwierząt to również niezwykle istotne elementy.

Kategorie: Usługi