Ceremonia chrztu świętego odbywająca się w Kościele katolickim ma podniosły i uroczysty charakter. Rodzice przedstawiają dziecko kapłanowi, wspólnocie Kościoła, a przede wszystkim Bogu, prosząc dla niego o chrzest święty, który zmyje grzech pierworodny Adama i Ewy z duszy małego człowieka.

Koronkowe sukienki do chrztu

sukienki do chrztu z koronkąChrzest jest sakramentem wyciskającym na duszy niezatarte piętno przynależności do Boga i Kościoła. To sakrament, który otwiera małemu człowiekowi drzwi Kościoła i drogę do przyjmowania następnych, takich jak Komunia Święta czy małżeństwo. Uroczysty charakter tej chwili podkreśla ubiór dziecka. Tradycyjnie jest to biała szatka lub sukieneczka. Rodzice mogą tu wybrać spośród setek modeli i wzorów, dostępne są sukienki do chrztu z koronką lub gładkie, krótsze i dłuższe. Najważniejsze jest jednak, by szatka miała kolor biały, który symbolizuje czystość i niewinność oraz zmycie grzechu pierworodnego z duszy naszego maluszka. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie dziecka ubranego w taką sukienkę. To ono jest w tym dniu najważniejsze i ono powinno czuć się komfortowo w tym niecodziennym stroju. Jeśli więc zauważamy, że sukienka do chrztu krępuje ruchy maluszka, powinniśmy wybrać inny model w sklepie z dewocjonaliami. Doświadczeni sprzedawcy z pewnością pomogą nam dokonać dobrego wyboru, tak by w dniu uroczystości nasza pociecha wyglądała elegancko i dobrze się czuła w swoim wyjątkowym białym ubranku.

Tradycyjna biała sukieneczka lub szatka jest bardzo ważnym elementem ceremonii chrztu świętego. Dziecko ubrane jest na biało, by w ten sposób podkreślić, że oto staje się dzieckiem Kościoła bez żadnego grzechu. Rodzice, wybierając sukienkę, powinni przede wszystkim kierować się dobrem i poczuciem komfortu dziecka.

Kategorie: Dla dziecka