Szafa pełna ubrań nie zawsze jeździ wszystko co potrzebujemy. Dlatego wiele osób mając do dyspozycji dodatkowe pomieszczenie w domu przeznacza je na garderobę. W takim pomieszczeniu musi się znaleźć przede wszystkim bardzo pojemną szafa, która pomieści nie tylko ubrania, ale także inne przedmioty, których na codzień nie potrzebujemy lecz zawsze się mogą przydać.

Idealna szafa na garderobę

garderobyPolecana szafa do garderoby będzie miała duży wymiar. Oczywiście wszystko zależy od tego czy mamy dużą powierzchnię do dyspozycji czy mniejszą. Wiele salonów meblowych oferuje klientom szafę na zamówienie. To właśnie szafę do garderoby, sypialni przedpokoju są bardzo często zamawiane. Każdy klient, który wybiera szafę pod specjalne wymiar ma możliwość wybrania szuflad, półek oraz miejsca na wieszaki. Na etapie projektu firma meblowa zawsze stara się uzgodnić szczegóły ze swoim klientem. Z pewnością osoby, które na co dzień do pracy chodzą w eleganckich koszulach czy suknia muszą mieć więcej miejsca właśnie na wieszaki. Szuflady czy póki możemy wybrać z płyty wiórowej lub np. w postaci metalowych koszy. Szafa do garderoby powinna mieć także bardzo dobre oświetlenie oraz duże lustro by móc się przeglądać w nim. Cena za taką szafę to koszt kilku tysięcy złotych.

Jeśli chcemy mieć bardzo dużo miejsca do przechowywania np. deski do prasowania, ozdób świątecznych, ubrań zimowych i tym podobne to powinniśmy kupić bardzo dużą szafę. Wszystko z pewnością zależy od tego ile miejsca mamy do dyspozycji jaką dużą szafę możemy zamówić. Na szczęście salony meblowe oferują klientom wiele możliwości. Najczęściej zamawiana duża szafa do mieszkania jest w kolorze naturalnego drewna, biała na wysoki połysk lub matowa. Zdecydowanie im mniej uchwytów tym lepiej.