W internecie działa wiele kwiaciarki i hurtowni, które oferują swoim klientom nie tylko żywe rośliny, ale także przeróżne modele sztucznych kwiatów czy ciekawych dekoracji. Z takich produktów można wykonać oryginalną aranżację wnętrza.

Jakimi kwiatami dysponują hurtownie?

hurtownia kwiaty sztuczneW większości hurtowni z kwiatami, klientami są przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy nabywają je do dalszej odsprzedaży. Jednak coraz częściej, szczególnie hurtownie internetowe, otwierają się na klientów indywidualnych, ponieważ zapewniają oni spore zyski. Głównie kupowane są żywe rośliny, ale nie brakuje też fanów ich sztucznych odpowiedników. Niejedna hurtownia kwiaty sztuczne sprzedaje w formie doniczkowej, jak samodzielne sztuki z łodygą lub same główki. Wszystkie są wykonane z tworzywa sztucznego, bawełny lub poliestru, a ich trzon najczęściej stanowi metalowy pręcik, utrzymujący roślinę we właściwej pozycji. Nie tylko na cmentarzu można stosować sztuczne kwiaty, ale także w domu, gdyż są świetną dekoracją. Możemy z nich wykonać bukiet, samodzielne dekoracje czy przystroi choinkę na święta. Ich największą zaletą jest idealny wygląd przez cały rok i brak konieczności podlewania. Jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości, to najczęściej wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub wykonać chłodny prysznic. O ile naturalne kwiaty uwielbiają światło, to sztuczne mogą stać niemalże wszędzie, gdzie tylko znajduje się miejsce. Wśród tego typu kwiatów, bardzo popularne są storczyki, aloesy, paprotki i palmy.

Ceny sztucznych kwiatów są bardzo zbliżone do prawdziwych, a jedyne czego im brakuje, to zapachu. Kwiaty stanowią elegancką i ponadczasową dekorację mieszkania, firmy czy ogrodów, zatem warto je wykorzystywać. O sztuczny kwiat nie musimy się martwić, bo on wiele nie potrzebuje.