Przebywanie w wodzie sprawia ogromną przyjemność, woda daje niezwykłe możliwości, nie bez powodu mnóstwo ludzi spędza swoje urlopy nad wodą albo też zajmuje się uprawianiem sportów wodnych. Jest to jednocześnie bardzo naturalne ponieważ woda jest praktycznie wszędzie i przebywanie w niej przynosi same korzyści.

Niezbędne akcesoria do nurkowania – kusza podwodna i skafander

kusza podwodnaWybór jest ogromny od pływania, przez nurkowanie, aż po kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, surfing, windsurfing, narciarstwo wodne itd.
Naszym zdaniem najciekawszym z nich jest wspomniane nurkowanie, a to z kilku względów i praktycznie każdemu kto choć trochę lubi pływać powinno się to spodobać. Sport ten pod warunkiem odpowiedniego przygotowania, jest bardzo bezpieczny i daje ogromne możliwości. Nie potrzeba niezwykłych umiejętności i zdolności fizycznych lub psychicznych, aby rozpocząć przygodę z tym sportem, zbędny też będzie zaawansowany sprzęt. Na początek wystarczy podstawowy ekwipunek i ukończenie podstawowego kursu, jest to tak zwany kurs OWD czyli Open Water Diver. Kolejny kurs nurkowania, tym razem zaawansowany to AOWD czyli Advanced Open Water Diver. Potem można kontynuować szkolenia nurkowe, tym razem w celu zdobycia stopni zawodowych i konkretnych specjalizacji. Już na samym początku warto wybrać odpowiednie miejsce, w którym będziemy się uczyć i które zapewni nam profesjonalny serwis nurkowy, w którym będziemy mogli kontrolować w jakim stopniu znajduje się nasza kusza podwodna, skafander i butla. Poza tym możliwe jest tam również czyszczenie butli nurkowych, stanie się niezbędnym elementem naszego nowego hobby.

Wybierając miejsce na rozpoczęcie szkolenia np. jeśli to będzie centrum nurkowe Warszawa warto zwrócić uwagę jakie daje możliwości, jakie kursy można ukończyć, jakie umiejętności mają instruktorzy, bo nawet jeśli w tej chwili zależy nam na zdobyciu podstawowych umiejętności to nie wiadomo na czym nasza przygoda z nurkowaniem się zakończy. Z doświadczenia wiemy, że wodny świat jest tak fascynujący, że po zrobieniu pierwszego kroku chcemy zrobić kolejny. Pozwoli to na zbadanie nam i zobaczenie tego co jest zarezerwowane tylko dla nielicznych.