Waporyzacja jest procesem, który służy odparowywaniu substancji czynnych z ziół oraz ich koncentratów. W praktyce jednak, wykorzystywana jest do pozyskiwania substancji aktywnych z produktów konopnych, zawierających kompleksowo działający kannabidiol (CBD).

Korzyści płynące z zakupu waporyzatora

waporyzatory ze sklepu onlineWiele osób myśli, że palenie legalnej marihuany jest nieszkodliwe. To oczywiście nieprawda, albowiem nie jest ważne, czy palimy papierosy, inne wyroby tytoniowe, czy marihuanę, gdyż w każdym przypadku, inhalować będziemy się dymem. Jest to poważny problem, gdyż to właśnie w nim zawarte są substancje smoliste oraz związki rakotwórcze, które dostają się bezpośrednio do naszego krwiobiegu. Ponadto, dym ma bardzo wysoką temperaturę, więc podrażnia drogi oddechowe, ale też może powodować ich mikro oparzenia, co może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Natomiast w przypadku waporyzatorów nie mamy do czynienia z dymem, gdyż ogrzewają one susz, powodując parowanie, nie spalając go. Skutkuje to brakiem toksycznych związków, gdyż zamiast dymu, uwalniana jest gęsta i esencjonalna para wodna. W przypadku tego procesu, straty w suszu, sięgają, maksymalnie 3-5%, natomiast w przypadku palenia, szacuje się je na 40-60%. Jeżeli zainteresowały nas waporyzatory ze sklepu online to najlepiej postawić na urządzenie ze średniej półki cenowej. Bowiem najtańsze z nich nie sprawdzają się na dłuższą metę, natomiast najdroższe przeznaczone są dla osób ceniących sobie nie tylko funkcjonalność, ale i design.

Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić legalną marihuanę, ale jeszcze kilka lat temu, nie byłoby to możliwe. Niemniej jednak, te kilka lat temu, nikt nie pomyślałby, że susz konopny można przyjmować w inny sposób niż w procesie spalania.