Pomyślałam sobie ostatnio, że jeszcze nigdy nie byłam za granicą. Zawsze chciałam zobaczyć kawałek świata, nie tylko samą Polskę. Postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić i zdecydować się w końcu na jakiś wyjazd. Bałam się jednak samolotów, a wiedziałam, że nie wytrzymam długo w autobusie, więc wybrałam krótką trasę, do Berlina.

Podróż tanimi busami

tanie busy Gdańsk-NiemcyNie miałam jakiejś dużej kwoty przeznaczonej na wyjazd, więc musiałam wyszukać jakieś tanie busy Gdańsk-Niemcy, ale też jednocześnie, żeby za niską cenę nie było jakichś super strasznych warunków przejazdu. Byłam strasznie podekscytowana, bo wcześniej jeździłam tylko z zajęć do domu, lub do miasta. Nie wiedziałam, jak przebiega taka dłuższa podróż. Tutaj w busach wszystko było dokładnie zaplanowane. Każdy miał swoje wyznaczone miejsce do siedzenia, aby nikt się nie kłócił o miejsce. Panuje porządek, zresztą tak samo jak z bagażami. Każdy ma swoją specjalną plakietkę przyczepianą podczas zdawania bagażu. Nikt nikomu bagażu nie zabierze, jeśli nie zna jego numerku. Siedzenia są bardzo wygodne i nie myślałam, że jazda będzie taka przyjemna. Jeździłam zawsze na starych, twardych siedzeniach, na takich krótkich trasach w autobusach miejskich. Klimatyzacja działała, więc mogłam się ochłodzić, bo w dniu wyjazdu było bardzo gorąco. Kierowca puszczał nam filmy, gdy go o to poprosiliśmy, bo miał jakiś tam zapas płyt. Wszyscy byli bardzo mili i poznałam kilka ciekawych osób. Każdy miał coś ciekawego do opowiedzenia.

Na pewno będę częściej korzystała z tych linii przewozowych. Uważam, że podróże autobusem są wspaniałe. Szkoda, że tak późno zdecydowałam się na taką podróż. Zwlekałam i zwlekałam i przez to ominęło mnie wiele ciekawych rzeczy. Już zawsze będę podróżowała tylko tymi busami, bo są super.

 

Kategorie: Transport