Prawdopodobnie większość z nas myśląc o wyborze mebli widzi ich kształt, kolor, gdzie je postawią w pomieszczeniu, co do niego wsadzą, a niewielu będzie się zastanawiać jak będą wyglądać uchwyty meblowe.

Uchwyty meblowe mogą być fajną ozdobą

cięcie płyt meblowychPo co się w ogóle nad tym zastanawiać? To tylko gałka za którą chwytamy by otworzyć drzwiczki lub szufladę, nikt nie zwraca na nie uwagę, chyba, że się urwą i trzeba je wymienić. Jest to pogląd niesłuszny. Uchwyty meblowe mogą całkowicie zmienić wygląd mebla, nadać mu charakteru lub zepsuć jego formę. Nieciekawe płyty meblowe z pewnością ożywi kolorowy lub lśniący np. srebrny uchwyt. Nazbyt kolorowe meble można stonować matową gałką w neutralnym lub ciemnym kolorze np. czarnym. Dzieci na pewno będą zachwycone, gdy zamiast nudnych uchwytów znajda na swoich szafkach gałki w kształcenie bohaterów kreskówek, pełne koralików, kryształków, czy w innych atrakcyjnych dla najmłodszych kształtach np. kwiatki, misie, słoneczka, serduszka. Cięcie płyt meblowych jest skomplikowane i ciężko jest je przeprowadzić na gotowych meblach, a uchwyty, tak jak akcesoria meblowe zawsze można wymienić na nowe, jeśli się zniszczą, znudzą, zmieni się wystrój wnętrza. Również dorośli mogą zmienić wygląd swoich mebli wymieniając gałki w drzwiach. W sprzedaży jest ich tyle kształtów, rodzajów, kolorów, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Możemy kupić gałki stylizowane na porcelanę, mosiężne i żelazne, stylizowane na antyki, kryształowe, przeźroczyste, czy ocynkowane. Wybór jest więc ogromny.