Życie w zgodzie z naturą do niedawna kojarzone było z częstymi wyjazdami na jej łono, uprawianiem sportu, wybieraniem tzw. zdrowej żywności, kupowaniem odzieży z bawełny organicznej. Obecnie styl ekologiczny można kultywować również poprzez aranżację wnętrza – nie tylko drewnem, lecz także ratanowymi lub wierzbowymi meblami. 

Niezwykła wiklinowa baza

wiklinaŁozina, wiklina to materiał nie tylko naturalny, lecz także bardzo plastyczny. Z jej cienkich witek można wyczarować prawie wszystko – od niewielkich półkowych dekoracji po szafki, stoliki, fotele, a nawet sofy. Ręce plecionkarzy opracowały wiele interesujących splotów oraz form, które na życzenie klientów mogą pozostać w kolorze naturalnym lub zyskać zabarwienie. Z racji szerokich możliwości wytwórczych – wiklinowa „baza” znakomicie aranżuje elegancki przedpokój, dekoruje funkcjonalną łazienkę lub organizuje niepowtarzalny salon. Uzupełniona miękkimi poduszkami – zapewnia wygodne i estetyczne miejsce odpoczynku. Dobrze zabezpieczona – służy przez lata, nie tylko ciesząc wzrok, lecz także zaspokając naszą potrzebę otaczania się przedmiotami organicznymi. Wszyscy, którzy chcą połączyć styl eko z innym trendem – mogą białe meble łozinowe skomponować z delikatnym wystrojem prowansalskim lub najbardziej bliskim przyrodzie i ekologii – rustykalnym. 

Pojedyncze wiklinowe przedmioty, mniejsze i większe, znakomicie odnajdują się we wszystkich wnętrzach, jednak przy szerszym zastosowaniu narzucają całości pewien styl. Nie musi być to wystrój pierwotny i rustykalny, choć z takim wiklina kojarzy się najczęściej, ani retro, mimo że dla wielu towarzyszy mu nieodłącznie. Wiklinowe przedmioty mogą mieć charakter awangardowy i nowoczesny, a styl, który swą dominacją tworzą – to przede wszystkim styl eko.