Olbrzymi procent naszego społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Niekiedy są to niewielkie wady, z których istnienia możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, dopóki nie zorientujemy się, że nasza przyjaciółka, mąż czy też dziecko widzą wyraźnie elementy, które są dla nas rozmazane.

Co zrobić w przypadku wykrycia wady wzroku?

Soczewka kontaktowaByć może zdarza się to podczas wizyty w kinie, kiedy oglądamy film z napisami i okazuje się, że napisy wyglądają na niewyraźne i niedające się odczytać. Kiedy dzielimy się swoim zmartwieniem z bliskimi, okazuje się, że zarówno nasze dziecko w wieku szkolnym, jak i mąż, nie mieli najmniejszych problemów z odczytaniem napisów. Wtedy dociera do nas, że coś jest nie w porządku i że należy wybrać się do okulisty. Tam przeprowadzane jest specjalne komputerowe badanie wzroku, które błyskawicznie pomaga zdiagnozować problem. Bardzo często wiadomość o wadzie wzroku przyjmowana jest z roztrzęsieniem. Niepotrzebnie. Należy pamiętać, że żyjemy w czasach, kiedy zarówno okulary jak i soczewki kontaktowe tworzone są w taki sposób, by możliwie jak najbardziej ułatwić nam życie. Jeżeli decydujemy się na zakup okularów, mamy do wyboru tysiące rodzajów oprawek o różnych kształtach i kolorach, dopasowujących się do kształtu twarzy i nadającym jej uroku. Jeżeli pragniemy, by nasza wada wzroku pozostała niezauważona, warto zdecydować się na soczewki. Są one niewidoczne, zapewniają pełen komfort widzenia i niektórych można nie zdejmować przez długi czas. Możemy również zabawić się kolorami – na przykład dzięki soczewkom freshlook dimensions mamy możliwość pogłębienia koloru naszych oczu bądź też delikatnej jego zmiany. Jeśli spędzamy dużo czasu przy komputerze, warto rozważyć opcję soczewek dodatkowo nawilżających gałkę oczną, takich jak air optyx aqua, tworzących powłokę na powierzchni soczewki, która ułatwia nam mruganie.

Dobrym wyborem soczewek będą również acuvue oasys, które także zapewniają dodatkowe nawilżenie oka, konieczne podczas długich godzin spędzonych przed ekranem komputera, telewizora czy też na dworze, przy silnie wiejącym wietrze.

Kategorie: Usługi