Ćwiczenia siłowe posiadają również wiele wad. Większość z nas jednak o tym nie wie i wykonuje takie ćwiczenia bez nadzoru właściwych trenerów.

Jakie są wady ćwiczeń?

PiłkarzykiŁawka na siłownie, orbitrek trekkingowy, ciężarki to są najlepsze akcesoria do ćwiczeń siłowych, ale tylko dla osób, które mogą wykonywać takie ćwiczenia.
•Asymetria siłowo – mięśniowa – wykonywanie siłowych ćwiczeń wpływa tylko na poszczególne partie ciał, a nie na wszystkie. Efektem tego jest niesymetryczna budowa ciała oraz ograniczona płynność ruchów np. brak umiejętności prostowania ręki poprzez rozbudowane mięśnie. Radom, aby nie być posiadaczem niesymetrycznej budowy ciała należy ćwiczyć wszystkie partie ciała po tyle samo czasu.
•Zmniejszenie sprawności ciała- rozbudowane mięśnie powodują, że nie możemy wykonywać kilku ruchów, które przed ćwiczeniami były możliwe. Przykładem takiej wady jest np. posiadanie dużych bicepsów oraz przedramion i niestety nie możemy palcami dotknąć swoich przedramion. Musimy pamiętać, że za duże mięśnie to nie jest dobre rozwiązanie dla naszego organizmu oraz dla nas samych. Są jeszcze osoby, które chcą wyglądać jak kulturyści i posiadać duże mięśnie, jednak w dzisiejszych czasach nie jest już to modne.
•Degeneracja stawów- ćwiczenia z dużym obciążeniem i prostowanie kończyn dolnych lub górnych obciąża nasze stawy. Dotyczy to szczególnie ćwiczeń przy których używamy sztangi lub hantli. Jeśli długo ćwiczymy i łączymy z tym duże ciężary, możemy prowadzić do poważnych chorób stawów.
•Złe zdrowie- jeśli nasze zdrowie nie jest zadowalające, a jednak chcemy dbać o swoje ciało oraz samopoczucie należy skontaktować się ze swoim lekarzem i dowiedzieć się czy wszystkie ćwiczenia możemy wykonywać.
Jeśli uważasz, że wady ćwiczeń siłowych przeważają ich zalety to niestety musisz zrezygnować z zajęć na siłowni. Jednak nie możemy również totalnie rezygnować z ćwiczeń.

Możemy również w domu samodzielnie ćwiczyć. Piłkarzyki sklep mogą nam również zaoferować trochę rozrywki, przez sprzedaż różnego rodzaju piłkarzyków w różnych rozmiarach oraz kolorach.

Kategorie: Usługi