Jakie są największe wady, jakie dotykają mieszkań? Wcześniej ustaliłem, że największą zaleta jest ostateczna cena. Wad jest niestety trochę więcej.

Jakie są wady mieszkań?

mieszkanieOczywiście jest to moja subiektywna opinia, więc nie każdy musi się ze mną zgadzać. Żyjemy w końcu w takim kraju, że każdy teoretycznie powinien mieć prawo do wyrażania swojej opinie. Ogólnie na początku powiem szczerze, że odkąd pamiętam to własne działki dużo bardziej mnie interesowały. Mieszkania uważałem zawsze za zło konieczne, które jest ciasne i nie dla mnie. Ogólnie, zawsze przerażała mnie opcja mieszkania, gdzie za ścianą może mieszkać niemal każdy. Podejrzewam, że większość ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach miało nie raz taką sytuację, że musiało wstać wcześnie, jednak sąsiedzi akurat chcą poimprezować. W domu nie spotkają nas takie niespodzianki, a co więcej, nawet jeżeli sąsiad będzie chciał zrobić imprezę, to my zamkniemy okna i jeśli wszystko będzie zrobione tak jak się należy, to będziemy mieli w domu ciszę i spokój. Wiadomo, że nowe mieszkania są dużo lepsze od tych, które zostały wybudowane jakieś 50lat temu, jednak to ciągle jest mieszkanie. Prywatne działki zawsze pozostaną prywatnymi działkami i mieszkania nigdy tego nie przebiją, choćby się nazywały gronowe zacisze. Dlatego jeżeli chcemy gdzieś zamieszkać na swoim przemyślmy to mocno, czy chcemy męczyć się w mieszkaniu, za niższą cenę, czy jednak wolimy trochę więcej wyłożyć, żeby móc cieszyć się ciszą, spokojem i swoją własną nieruchomością, co według mnie jest dużo lepsze, w stosunku do nieznanego mieszkania.

Inną sprawą jest to, że w mieszkaniu nigdy nie wiemy, czy ktoś budując, nie stworzył jakiegoś zagrożenia, a przy domu jesteśmy na to pewni.